←  Moartea pasiunii

Sinapse

»

Radiouri

Ashu's Photo Ashu 11 Nov 2018

de 4 zile ascult chill fm.. am dat din intamplare de el in masina pe 103,8 a doua zi de la lansare, o fi inlocuit vreo frecventa mai veche sau pur si simplu am dat next pana am ajuns la el. 

este al alora de la digi, o fi de bine, o fi de rau!?..

deocamdata e fara reclame si (logic) fara vorbe.. 

mai mult am bagat online, atat la birou cat si p-acasa, de fundal e perfect.. acasa cel putin cred ca merge 20/24h :) fi-mea e invatata cu muzica de cand s-a nascut si acu e numa bine sa mai uite de shakira si maluma baby.. :d:

momentan e misto, multicele coveruri facute pe genul asta.. si ma cam saturasem de youtube cand voiam ceva d-asta mai chill..

Sa-ti dea dzeu sanatate! Intra bine.

Ake's Photo Ake 11 Nov 2018

Eu in masina am aha radio, e un programel preinstalat pe honda de ceva firma de sisteme audio, cred ca de Harman, se conecteaza la wi-fi-ul pe care l-am bagat in masina si are mii de posturi. Am ales la repezaeala doua pe care le ascult mai des, radio cafe romania    si inca unul care se cheama ceva gen "Abba the radio" dar n-are nicio legatura cu formatia, e muzica gen chill out

Marius's Photo Marius 12 Nov 2018

Eu cand ziceam de Shakira radeati de mine...

eu nu am ras, chiar ziceam pe undeva ca m-am inscris in acelasi grup. :) 

Sa-ti dea dzeu sanatate! Intra bine.

Doamne-ajuta la toata lumea!

sou.. dupa mai bine de o saptamana de cand am bagat din toate pozitiile chill fm asta, constat ca e ok de ascultat pe perioade oarecum limitate de timp, sa zic un maxim de 5 ore asa.. ca dupa aia se cam repeta unele melodii. si pe mine unul ma surprinde grav chestia asta, in conditiile in care genul asta este atat de permisibil si discografie kakalau..

asa ca raman doar acasa pe frcventa asta, mi-e si mai usor sa folosesc doar reciverul pe FM, fi-mea nu pare sa fi ajuns la performanta de a recunoaste chiar toate melodiile :lol: ..iar la birou am revenit la LoungeFM.. ChillOut sau si mai misto: Terrace ;)  ..iar in masina e dupa cum e traficul :d:

IRONICK's Photo IRONICK 12 Nov 2018

Apropo, pe un VW cum faci sa il scoti pe net? Are composition media (sau cum se numeste), fara navigatie.
Pot sa portez ecranul telefonului pe el?

Ashu's Photo Ashu 12 Nov 2018

Apropo, pe un VW cum faci sa il scoti pe net? Are composition media (sau cum se numeste), fara navigatie.
Pot sa portez ecranul telefonului pe el?

Da' nu e suficient sa te conectezi pe blutus si sa pleiezi ce vrei de pe telefon?

IRONICK's Photo IRONICK 12 Nov 2018

Asa merge, dar ma vreau si altceva sa ajunga pe ecran. Ceva de genul, android auto.