←  Sinapsa politică

Sinapse

»

Eurabia

bflorian's Photo bflorian 28 Oct 2018

Pai vietnamezii cum vin? Tocma ce zisei ca am vorbit cu 3 (mari) angajatori care si-au adus lucratori grup din vietnam.

Darwish's Photo Darwish 28 Oct 2018

LE: apropos de stereotipuri. Cred ca este voba de cheltuirea cu eficienta a energiei (mentale). N'avem timp (si nu trebuie sa fie asta o imputare) sa gandim mai aprofundat la... 

Trebuie sa recunosc ca e un mod ultra super elegant de a traduce romanescul: Sa fii cu mintea odihnita... :D

bflorian's Photo bflorian 28 Oct 2018

Trebuie sa recunosc ca e un mod ultra super elegant de a traduce romanescul: Sa fii cu mintea odihnita... :D

Pe masunra ce trece timpul apreciez din ce in ce mai mult momentele in care nu mai sunt bombardat cu zeci de informatii simultan. De fapt asta e una din marile probleme ale mele  - supraturatia... Zau, platesc, nu stiti vreun tratament sa-mi odihnesc mintea?

Darwish's Photo Darwish 29 Oct 2018

Total off-topic:

Pe masunra ce trece timpul apreciez din ce in ce mai mult momentele in care nu mai sunt bombardat cu zeci de informatii simultan. De fapt asta e una din marile probleme ale mele  - supraturatia... Zau, platesc, nu stiti vreun tratament sa-mi odihnesc mintea?

Nu, nu e vorba de timp, e vorba de felul in care esti bombardat in Ro, de la sutele de semne de trafic pana la cele mai mici sicane atunci cand trebuie sa faci ceva, adica si eu am cunoscut acea oboseala cronica (inclusiv mintal) atat timp cat stateam in Ro... Solutia a fost sa plec, si rezultatele s-au vazut in mai putin de 6 luni...

VAXXi's Photo VAXXi 29 Oct 2018

Ce-a zis colegu' mai sus ^

Si nota personala, e nevoie de mai mult de-un concediu ca sa inceapa "destelenirea", la mine incepe dupa ~2 saptamani :)

bflorian's Photo bflorian 29 Oct 2018

Total off-topic:

Nu, nu e vorba de timp, e vorba de felul in care esti bombardat in Ro, de la sutele de semne de trafic pana la cele mai mici sicane atunci cand trebuie sa faci ceva, adica si eu am cunoscut acea oboseala cronica (inclusiv mintal) atat timp cat stateam in Ro... Solutia a fost sa plec, si rezultatele s-au vazut in mai putin de 6 luni...

Asa imi vine sa pleccccc.....

hyde's Photo hyde 29 Oct 2018

AMR 3 ani s'un pic.

bflorian's Photo bflorian 29 Oct 2018

AMR 3 ani s'un pic.

Aka?

hyde's Photo hyde 29 Oct 2018

Pina imi iau zboru din tara asta ... desi, daca se aseaza apele, plec si mai repede fara regrete.