←  Cu Doru prin străinătate

Sinapse

»

Grecia

Dacicuss's Photo Dacicuss 25 May 2015

cine da mai multe amanunte despre Skiathos? chestii ce nu gasesti pe gogu: hinturi, locuri de haleala, d-astea lumesti.

sar'na!

...asap!

TataBobu's Photo TataBobu 25 May 2015

Am fost doar o zi, acum vreo 10 ani. Decat ma laud :P

Ce-mi aduc sigur aminte: am mancat la o crasma-n port, scump si prost. Nu stiu daca se putea si ieftin pe undeva, dar mai bun sigur se poate.

EDIT: plaje cam inguste, da' ne-au dus la una cu nisip.

vv's Photo vv 25 May 2015

cine da mai multe amanunte despre Skiathos?

E aproape de Skopelos, unde e chiar misto :P

Paulp's Photo Paulp 25 May 2015

Koukounari se cheama plaja aia cu nisip alb si pini. Iti intra acele de pin in talpi si nisipul frige in draci dar cica e clasata in primele 10 plaje din lume. Apa in schimb e rece de ti se fac ouale ca maslinele :D .

De mincat eu am mincat la o taverna dar nu chiar in port, ci pe la niste scari mai in stinga cum iesi din port. undeva mai retras, si mincarea a fost foarte buna si convenabil. Dar ca si TataBobu am stat doar o zi, asa ca mai mult decit sa halesc la o taverna sa vizitez manastirea de sus si sa bintui un pic printre case n-am avut ocazia sa cunosc prea bine insula.

Avantaj, au aeroport acolo, asa ca daca te duci cu avionul scutesti o multime de drum ;)

Nitro001us's Photo Nitro001us 25 May 2015

Ca si Paul. Plaja aia e foarte faina. Pe deal e hotelul unde a mai stat Diana (RIP). Am inteles ca aeroportul e cu pista cea mai scurta din EU, deci te poti aștepta la senzatii tari. In port, mananci dupa cum ti-e norocul. N-am fost dat pe spate, altii au fost multumiti.

mdeci, cam ce-am citit pe net...

aeroportul...o sa o dau prin trifoi cu de pruna inainte de a urca in avion.

stau pe langa plaja aia de o laudati, mie deja mi-e ca mararul de simpatica.

vreau adrese de crajme locale, pentru peisani, nu turisti.

...o sa ma ocup si de vv ala candva....

Paulp's Photo Paulp 25 May 2015

Din ce am mai citit eu despre Skiathos, mai are si alte plaje, recomandabil daca nu vrei sa ai parte de 10 ori pe zi de cite un vapor cu turisti care debarca hoardele de cotropitori ai plajei pentru cite 2 ore ;)

In rest, cauta tavernele mai retrase, nu alea din port si nici alea din drumul spre biserica ;)

ma fut in dansa biserica si manastiri pline de ninja!...ce drac aveti? plm, in concediu sa ma duc sa pup sutane de nespalati?

vreau doar crajme unde se haleste peste si alte oratanii acvatice, plus adresa unde un oaresce turist, la 6AM, e dispus sa se bata cu babele locale pe peste proaspat.

Mache's Photo Mache 25 May 2015

Pentru peste proaspat eu zic sa incerci In port, dupa doua zile de filaj si imprietenit cu babela locale. :P Pentru crasme, idem. Poate te ia de crescut vreo "mamaie" si o sa ai parte numai de bunatati. :d:

vv's Photo vv 25 May 2015

vreau doar crajme unde se haleste peste si alte oratanii acvatice

Taverna Rigas din Panormos, Aktion si Molos in port, Korali si Ouzeri Agnondas in Agnondas, Taverna Limnonari.

Sau daca vrei o crajma mai de fitze, nu rata Agnanti din Glossa.

plus adresa unde un oaresce turist, la 6AM, e dispus sa se bata cu babele locale pe peste proaspat.

La debarcader, in Loutraki, dimineata la 7:30 vin barci cu pescari.

:cooldevil:

Dacicuss's Photo Dacicuss 26 May 2015

Mache, te joci cu primejdia! (ca sa citez din clasici!)

...vv...idem!