←  Cu Doru prin ţară

Sinapse

»

Iasi

laur's Photo laur 08 Jul 2013

Ce sa fac daca eu deschid televizoru mai rar??

Marius's Photo Marius 08 Jul 2013

dar am supravietuit, asta e important :d:

si nu, nu-s io ala de la universitate cu rucsacu-n spate.. :lol:

una peste alta a fost ok vizita.. n-am bifat prea multe chestii dar data viitoare poate va fi terminata marea asfaltare si o sa ma pot deplasa ceva mai lejer dintr-un punct in altul..

am inceput cu Palasul.. cred c-am stat aproape 1 h.. muuuuult prea mult as zice. asta e, nu eram de capul meu si m-am supus majoritatii..

n-am reusit sa-mi fac o parere exacta despre amestecatura aia de mall ..parcarile super ciudate, kfc si pizza hot printre magazine de confectii, pista de bowling ..desi food court-ul e in alta parte.. in fine..

am plecat din centru cu foamea in glanda spre La Castel.. din pacate :( nu erau mese libere de nicio culoare ..am facut o plimbare scurta p-acolo, am revenit..nimic.. bine, erau inauntru in restaurant dar n-aveam chef de stat indoor..

nu aveam chef si timp sa traversam iarasi orasul pana la Medieval si pana la urma am ajuns la Casa Vanatorului din parcu expozitiei (parca asa ii zice) langa Copou.. cam comerciala terasa (normal, e o terasa in parc) dar mancarea buna spre foarte buna.

odata potolita foamea am luat la pas si Copoul si Gradina Botanica.. frumos, liniste, aer curat..

data viitoare o fi mai mult timp..

Michidush's Photo Michidush 08 Jul 2013

Despre Iesence ce parere ti-ai facut? :visator:  Io gagici mai faine ca acolo nu am vazut prin toata tara...

Paulp's Photo Paulp 08 Jul 2013

Acu, in vacanta?, trebuia sa vina acu o luna cind colcaia Copoul mai ceva ca serparia :D

Despre Iesence ce parere ti-ai facut? 

sunt mai lipsite de aere, fitze si bashini decat alea din Buc :d:

Paulp's Photo Paulp 08 Jul 2013

Si au si tzitzele mai mari fara adaos de silicon :)

Lolek's Photo Lolek 08 Jul 2013

Si au si tzitzele mai mari fara adaos de silicon :)

...si tot creeeesc si creeesc...până dezvoltă problemi cu şălili la un moment dat.

(nu m-am putut abtine, ma scuzati :D )

e aerul mai rarefiat si favorizeaza dezvoltarea plamanilor..pesemne.. :d:

si asa este, cum zice Paul.. nu-sh ce halesc fetele astea ca trendu general asta e :visator:

bflorian's Photo bflorian 08 Jul 2013

e aerul mai rarefiat si favorizeaza dezvoltarea plamanilor..pesemne.. :d:

si asa este, cum zice Paul.. nu-sh ce halesc fetele astea ca trendu general asta e :visator:

Io am vrut sa-ti dau un clu. Aste fete halesc de la Palas. Ma rog... haloi ai vrut - haloi ai primit. Data viitoare pune si tu intrebarea corecta :d: