←  Zice lumea că-s beţiv, eu doar beau intempestiv

Sinapse

»

Millenium

bflorian's Photo bflorian 22 Mar 2006

Din anul 2000? la Metro? permiteti sa ma indoiesc, dom' doc ... versiunile ulterioare anului 2000 nu se ridica la nivelul "originalului". As baga fro' 10 bucati din 2000 la dospit, asa de inima albastra ...

Va zic data viitoare cind merg pe acolo. Inima mea plinge , insa, dupa Cabernetul de Ceptura ( da la Castelu' Domenii)...

Am mai degustat placut: Feteasca Neagra si Cabernet de la Minis (!!)

La categoria "plasa" puteti sa ma bagati cu Metro - "Vino Frizante" - o chestie Italiana usor spumanta da' atit.

bomicabomic's Photo bomicabomic 22 Mar 2006

cum se numea carciuma?????

Nu stiu ce legatura ar avea circiuma cu vinul de cacat a lu Vincon?
Dar, daca vrei sa stii circiumi din Pitesti, bunute, pot sa spun ca sunt vreo 4. 3 in ''centre ville'' si una la iesirea spre Mioveni.
Asta cu vinul, se chema ''Hanul Cavalerului''.

Daca urmareai desenul lui Raducu ( merci!) si bagai pe GPS...sigur aflai cum se chema.:lol:

raducu68's Photo raducu68 23 Mar 2006

Teapa a fost ca n-ai stiut ce ceri, Feteasca Neagra - Beciul Domnesc de la Vincon este vin DULCE, scrie mare pe eticheta. Nu-i rau, doar ca eu nu suport asa ceva, mai consuma nevasta-mea de-asta ca-i plac dulcegariile, ii ajunge o sticla vreo 2 saptamani la cat bea ea :lol:
Prin Cora l-am vazut la vreo 12 roni sticla.

bomicabomic's Photo bomicabomic 23 Mar 2006

Teapa mare a fost ca n-am stiut ca-i de Vincon, care are toate vinurile dulci si naspa.
Eu am vrut o feteasca neagra...de Prahova Valley si ospatarul a zis ca n-are decit de Beciul Domnesc...de unde sa stiu eu ca e dulce...

Guest_alex275_* 23 Mar 2006

Dar Feteasca Neagra de Pietroasele (Dealu Mare), ati incercat-o?

zitellucia's Photo zitellucia 23 Mar 2006

Teapa mare a fost ca n-am stiut ca-i de Vincon, care are toate vinurile dulci si naspa.
Eu am vrut o feteasca neagra...de Prahova Valley si ospatarul a zis ca n-are decit de Beciul Domnesc...de unde sa stiu eu ca e dulce...

ce carciuma, unde e, in pitesti, cum se numeste???

Cu hartile nu te descurci, nu-i bai...dar nici macar ce scrie mai sus nu intelegi?

Acum daca tot insisti, ma sacrific, daca bien sur, platesti consumatia, si te duc pina acolo. Nu de alta, dar dupa ce afli numele circiumii, mai mult ca sigur ca vrei si alte detalii (decoruri, lautari, ospatari...etc.) :lol: :lol:
Aaa, ce zici, ne bagam?? :d:

adso's Photo adso 23 Mar 2006

vin si io, ca chaperon... tot pe banu' ei...

:pe jos: Bai Adso...termina-te, daca vrei sa nu fac praf topicul asta.....:pe jos: :pe jos:

zitellucia's Photo zitellucia 23 Mar 2006

nu fratele meu alb. doar cum se numeste. pricepi
adso, ia-ti gandu' iti trebuie talent sa fii sapron

nu fratele meu alb. doar cum se numeste. pricepi

Sora mea blonda :lol: , "daca stai o data-ti spun" :d: ( cred ca stii bancu??).

Baga o geana aici : http://www.sinapse.r...findpost&p=2973

bflorian's Photo bflorian 25 Mar 2006

La Metro, Cora si Mega Image: numai milenium din 2004. :(