←  Noi despre noi

Sinapse

»

Cum Rahat Sa Ma Las De Fumat?!

CHIHUAHUA's Photo CHIHUAHUA 03 Jan 2013

Va anunt ca am renuntat la fumat de 3 luni prin metoda "eu de azi nu mai fumez"

IRONICK's Photo IRONICK 03 Jan 2013

Cred ca te-am luat cu o luna in plus prin aceeasi metoda. Fara absolut nici o problema.

laur's Photo laur 03 Jan 2013

Sincer, cred ca e singura metoda (o zic dupa mai bine de 25 de ani de fumat). Chestia e ca mie inca imi place, mai trag vreo 2 tigari din cind in cind la cite un paharel (dar nu ma apuc iar de a 2-a zi)

Mache's Photo Mache 03 Jan 2013

Io va doresc sa va tineti bine de metoda asta si sa nu va apucati iar de fumat. Acu' sper sa dureze cat mai mult starea asta prin care treceti.  :aplauze:

laur's Photo laur 03 Jan 2013

Eu sigur nu ma apuc iar. Nu de alta, dar ma deranjeza sa bag atitia bani statului prin asta (se pare ca la mine a functionat politica de supra-mega taxare).

Tetea d'Omida's Photo Tetea d'Omida 04 Jan 2013

..de azi ma apuc de mancat! Clar..

CHIHUAHUA's Photo CHIHUAHUA 04 Jan 2013

..de azi ma apuc de mancat! Clar..

te-ai lasat vreun moment ? :o

nik1965's Photo nik1965 13 Jan 2013

"de azi nu mai fumez" am spus acum fo 12 ani si jumatate, acu chiar ma deranjeaza fumul de tigare, si unul dintre argumentele hotaritoare a fost de natura financiara.

la mincare aplic in fiecare zi deviza "de miine nu mai maninc atit de mult" ...

adso's Photo adso 13 Jan 2013

cine zicea ca e greu sa slabesti... :d:

Marius's Photo Marius 04 Mar 2013

hai ca iar o incerc :huh: ....sa vedem cat/daca ma tine :d:

intrucat ieri si alalteieri am fumat doar 4-5 tigari/zi, am zis ca azi e o zi tocmai potrivita sa le las
...sa vad daca-mi si iese :pray:

cum trece timpu, bai nene!..  :d:

si mi-a scapat celebrarea celor 6 ani ..imi pusei totusi un nou wallpaper ..asa, in amintirea vremurilor alea  :cooldevil:

miki's Photo miki 04 Mar 2013

Bai ... Da' dece e asa de defocusat?

N-a trecut inca sevrajul? :P

Marius's Photo Marius 04 Mar 2013

nujtu io d-astea ..dadeam cu click-u si mi s-a deschis poza asta in fata ochilor ..si mi-am amintit ca undeva in feb/martie m-am lasat..si nu mai stiam exact :d: ..focusarea aia e numa buna pentru mine, daca era mai buna poate mi se facea pofta  :complice:

Iulian's Photo Iulian 04 Mar 2013

felicitari tuturor si tineti-va tare si sanatosi!

io am vreo 5 ani desi am mai avut scurte recaderi dar am 2 ani cvasi-complet fara... mai trag cate un trabuc cand si cand ( ultimul de Craciun). fumul de tigara ma irita si pe mine si nu ma mai atrage. un trabuc bun, aromat cu un pahar de cognac sau de bourbon si unul de vorba are insa ceva atractie.

iaca 6 ani jumate si la mine (oct 2006). nu mai stiu cand am fumat... parca asta vara cand a venit unchiu' pe aici si am pufait una-doua... de fumat cu inhalare cred ca am mai bine de 3 ani... nici trabuc nu am mai bagat de multa vreme, cred ca de la revelion 2011...