←  Cu Doru prin ţară

Sinapse

»

Ski

laur's Photo laur 19 Jan 2017

Ceva recomandari, pentru 4-5 zile, schior incepator? Ideea e ca mergem peste o luna, as vrea sa fiu cit mai sigur ca atunci va fi zapada pe pirtie...

Dacicuss's Photo Dacicuss 19 Jan 2017

Domeniul Sureanu

Ashu's Photo Ashu 19 Jan 2017

Vezi ca exista topic dedicat unde poti gasi destule info:

http://www.sinapse.r...topic/4012-ski/

Dacicuss's Photo Dacicuss 19 Jan 2017

banati-l! :hmm:

vv's Photo vv 20 Jan 2017

Dacule, ești off topic!

Ashu's Photo Ashu 20 Jan 2017

I-am dat report!

TataBobu's Photo TataBobu 20 Jan 2017

Daca se judeca singur poa' sa fie obiectiv?

Dacicuss's Photo Dacicuss 20 Jan 2017

aaaa....mi-am amintit: bai hashcecistule care esti tu! am de ani de zile niste warnuri de la tine! sa dispara!

Vezi ca stie mama de ele si mi-a zis ca anul asta sa scap de bube!...e bioloaga de lab, stie sa verifice. Va ia mama dracu' de mai ma flendurati cu d-astea, ornitorincilor!

PLUS ca sunteti râme flaușate!

TataBobu's Photo TataBobu 20 Jan 2017

Ornitorincu-i o rama flausata? Credeam ca-i o cartita acvatica cu cioc de rata.

laur's Photo laur 25 Jan 2017

Domeniul Sureanu

Am vrut acolo, dar nu mai aveau locuri la Pensiunea Sureanu (cu o luna inainte :( ), si la inca una, la altele e chiar prea scump, plus ca nu am 4x4, mi-e ca nu ajung acolo....

Dacule, tu esti parca din zona, ai fost, e ok, merita? Ai unde minca pe acolo, ai ce face 4 zile, inafara de schi si somn?

Dacicuss's Photo Dacicuss 25 Jan 2017

Am vrut acolo, dar nu mai aveau locuri la Pensiunea Sureanu (cu o luna inainte :( ), si la inca una, la altele e chiar prea scump, plus ca nu am 4x4, mi-e ca nu ajung acolo....

Dacule, tu esti parca din zona, ai fost, e ok, merita? Ai unde minca pe acolo, ai ce face 4 zile, inafara de schi si somn?

1st of all, in 4 zile, in afara de schi si somn, e indicat macar un dush/baie zilnic...plimbari, etc...ce alceva ai vrea, plaja? :D

cazare: http://www.schisurea...ndex.php/cazare

nu tre sa ai tigaie 4x4, pana in varf urcau cam cu orice in afara de Ferarri, adica e chestia cu garda la sol, u know! Pana la baraj la Oasa, asfalt curatat, de acolo mai ai fo 18km drum cu zapada batatorita si super misto.

inainte de partii, ultima poiana ff mare unde sunt multe pensiuni e Poarta Raiului. De acolo mai ai aprox. 2km pana la partii...2 parcari, una jos unde e telescaunul si una mai sus la aprx 1 km unde-s si partiile de incepatori. Ai monitori, super profi, daca vrei. Parcarea 10 roni pe zi.

noi am halit la pensiunea Poarta Raiului, beeeeton! Grohai de cat de bune-s toate. Ai zis de preturi, da, nu-s mici ca la motelurile de tiristi, da' ai servicii, nu ca la besinile de pe V. Prahovei sau Poiana. Si la 4 zile, nu m-as calicii la bani; acu depinde ce vrei.

TataBobu's Photo TataBobu 25 Jan 2017

Du-te ma! Pensiunea Poarta Raiului e la drum, si-n spate e hotelu' Sfantu Petru. Rad singur de tampit in birou  :d:

Dacicuss's Photo Dacicuss 25 Jan 2017

si io am facut-o