←  Mansarde mobilate

Sinapse

»

Teren In Bucuresti Mai In Centru - Ce Stiti?

bflorian's Photo bflorian 09 Dec 2016

Tot caut o formula pentru casa. Deocamdata am renuntat la "in afara Bucuratiului - la iarba si lumina".

Gasit ceva preturi bune in jurul Parcului Carol, Cutitul de Argint, strazi cu nume de Mitropoliti.

Ce stiti de zona? Safe? Vecini bronzati?

Ake......!!!!

Multumesc

Iulian's Photo Iulian 09 Dec 2016

de ce nu Baneasa-Otopeni? ca e si relativ aproape de lucru...

bflorian's Photo bflorian 09 Dec 2016

A mea lucreaza in Berceni...

vv's Photo vv 09 Dec 2016

In partea de jos a parcului, eu zic sa te feresti ca e cam predispusa la inundatii. Cutiutul de argint ar trebui sa fie ok, cred.

TataBobu's Photo TataBobu 10 Dec 2016

Acolo lucrez. Ma rog, peste Viilor. E-n curs de gentrificare, dar mai are vreo 15 ani pana sa ajunga ceva mediu-superior. Personal mi se pare foarte aglomerata zona, e tranzitata intens pe doua directii. Pe strada pe care lucrez nu au toti canalizare, ca se simte si cate o vidanjare din cand in cand, dar e un localnic cu BMW I8.
Edit: sunt si bronzati, dar nu stiu sa zic daca tie ti se vor parea prea multi ca sa stai linistit sau nu.

Michidush's Photo Michidush 12 Dec 2016

:sarcasm Prelungirea Ghencea din Bucuresti !!!

Acum un sfat mai pe bune.....Daca cucrati in zona de sud a orasului si nu va e frica sa mergeti zilnic cu masina recomand Green City....dar NUMAI daca lucrati pe zona de Sud.....altfel NU.

Se mai construiesc niste chestii in zona BD Antiaeriana si Sos Alexandriei ar merita sa dai o fuga sa te uiti..

bflorian's Photo bflorian 21 Oct 2017

Care e treaba cu Legea 112? Tot vad in imobiliare referinta la legea asta. Multumesc!

TataBobu's Photo TataBobu 22 Oct 2017

Casi confiscate de statul comunist: https://lege5.ro/Gra...etatea-statului

Marius's Photo Marius 25 Oct 2017

oarecum reglementata prin legea 10.

dar fara avocat si/sau notar capabil sa verifice la sange actele, nu s-au bagat multi sa cumpere astfel de case.