←  IT pentru to(n)ţi

Sinapse

»

Scan To Email

Tetea d'Omida's Photo Tetea d'Omida 17 Mar 2016

Ai bagat ceva tarhon in imprimanta aia? Ca poate de asta...stii..dna Marcela nu te lasa sa scanezi

IRONICK's Photo IRONICK 17 Mar 2016

LLE: Sau intra in Control Panel ->Centru de actiune-> Modificare Modificari Setari Centru de actiune...si debifeaza paravan retea...si vezi ce zice.

nu stiu ce ai fumat, dar pare naspa rau

Ai bagat ceva tarhon in imprimanta aia? Ca poate de asta...stii..dna Marcela nu te lasa sa scanezi

cred ca-i blestemul lu' eneldo ...

bomicabomic's Photo bomicabomic 17 Mar 2016

nu stiu ce ai fumat, dar pare naspa rau

Io zic ca nu...

La scan to folder sau scan to PC(email) sau scan to PDF, te duci la scanner, bagi foaie, dai scan si tre' sa-ti afiseze toate deviceurile deschise din retea (si care nu sunt restrictionate ca acces) si sa-l alegi pe cel unde vrei sa trimiti...

L-ai ales si dai scan...In partea ailalta, la PC-ul selectat, tre' sa-ti deschida Outlooku, folderu, etc...nu ti le deschide nici sa-l futi daca in prealabil nu i-ai dat acces (intelegand ca nu e o retea libera unde poa sa se conecteze toata lumea)...

Si ori iti apare in PC mesajul ca ''scannerul sau device cu IP-ul xxx.xxx.xxx'' vrea  sa accese aplicatia Y (cand l-ai setat sa te intrebe la fiecare cheztie care vrea sa se deschida) fie nu, daca i-ai zis din prima, sa nu te intrebe si sa faca ce vrea el...

Sau mai ai varianta in care iti fac un workgroup si intri din scanner cu ID si pass....

Este? I-a zi...

IRONICK's Photo IRONICK 17 Mar 2016

io ziceam de meniul in romana

bomicabomic's Photo bomicabomic 17 Mar 2016

Poi asa il am bre, la Win 8.1 si cred ca si la altele cu 7 sau 8...nu am inventat nimic.