←  IT pentru to(n)ţi

Sinapse

»

Poster Interctiv

Liviu M's Photo Liviu M 04 Dec 2015

(Acvariu exotic, pesti exotici

Sunt destul de pretentiosi la intretinere. Asta daca-ti pasa cat de cat de ei.

bflorian's Photo bflorian 04 Dec 2015

Sunt destul de pretentiosi la intretinere. Asta daca-ti pasa cat de cat de ei.

Atunci raminem la trenulete.

Ake's Photo Ake 04 Dec 2015

- Acvariu am in cap de 10 ani sa pun. N-am avut bani pana acu. Intretinerea se face pe baza de abonament la firme specializate.Asta e singura chestie sigura pana acum.

- In ceea ce priveste studiile de piata nu prea e domeniul meu, as vrea sa raman la ce ma pricep si vreau un feedback pe partea de design/dotari sau oricum chestii cat de cat legate de design

- pentru jucarii sau tv e mai delicata treaba, pentru unele categorii ar fi ok, pentru unele nu - juma de clinica e ptr pupu. TV acceptabil ar fi doar sa ruleze slide-showuri cu poze misto, adica tot ca o rama foto

- trenulet merge dar tot pe principiu acvariu. Insa e foarte scumpa o chestie misto cu diorama.

- in practica, doctorii nu pot respecta la minut programarile. E pur si simplu imposibil. E mult prea complexa activitatea daca vrei sa o faci ca lumea si nu ca pe o industrie. Nu se intampla des, dar cand apare o urgenta sau un caz nasol care dureaza mai mult, trebuie facute modificari de program. Si tocmai aici vroiam sa afisez ceva care sa-i faca sa inteleaga pe pacienti ca e posibil sa mai aiba de asteptat. Ar putea sa faca si cele de la receptie treaba asta verbal, dar feelingul imi spune ar fi de preferat o masina sa se ocupe de asta.

pana una alta sa gaseasca Marius un spatiu misto. N-ai uitat sef?

vv's Photo vv 05 Dec 2015

Ma ake, asta-mi aduce aminte de bancul asta cu cheile (*)
E ok sa faci un redesign al cabinetului, dar eu personal as sugera atunci sa-l faci sa-ti placa tie. Asa probabil ca o sa iasa cel mai bine, oricum - si ai cel putin satisfactia ca ai facut ceva ce-ti place; ca din punct de vedere al atragerii clientilor, oricum e "a shot in the dark".

(*)sorry pt site-ul pe care l-am link-at, numa' de-astea imi dadea google-ul.

adso's Photo adso 05 Dec 2015

La urgențe aș băga poze și memeuri de rup sufletul. Din alea de rămâi cu lacrimi în gât.

'Vă mulțumim ca așteptați. Răbdarea dumneavoastră ne ajută să salvăm o viață'.

Ake's Photo Ake 01 Mar 2016

mda...revin aici pe topicul asta ca tot l-am poluat.

Deci: TASK:

mini display care sa afiseze un slideshow cu cateva poze dintr-un folder, eventual si ora

- Ceva de genul asta face o rama digitala dar mi se par ingrozitor de scumpe ~500 lei

- Tableta? Ar putea face asa ceva? Dar cum ii dezactivez touchscreen-ul? La o tableta ieftina ~200 lei tine display-ul on 12 macar 12 ore pe zi, macar doi ani? oricum va sta in priza non stop.

PS

chestia asta ar fi perfecta daca s-ar gai la noi: http://www.amazon.co...e/dp/B00TKLFI48

bflorian's Photo bflorian 01 Mar 2016

mda...revin aici pe topicul asta ca tot l-am poluat.

Deci: TASK:

mini display care sa afiseze un slideshow cu cateva poze dintr-un folder, eventual si ora

- Ceva de genul asta face o rama digitala dar mi se par ingrozitor de scumpe ~500 lei

- Tableta? Ar putea face asa ceva? Dar cum ii dezactivez touchscreen-ul? La o tableta ieftina ~200 lei tine display-ul on 12 macar 12 ore pe zi, macar doi ani? oricum va sta in priza non stop.

PS

chestia asta ar fi perfecta daca s-ar gai la noi: http://www.amazon.co...e/dp/B00TKLFI48

Nu inteleg. Asta ce are?

TataBobu's Photo TataBobu 01 Mar 2016

E epuizata.

E epuizata.

Sunt alternative la acelasi pret... nu e buna?

Ake's Photo Ake 01 Mar 2016

Nu (mai) sunt alternative la acelasi pret...

Si doi la mana...ma gandeam sa pot sa-i schimb ceea ce afiseaza remote, fara sa-i scot cardul, sa-l rescriu cu poze noi si sa-l pun inapoi. Scula asta ma gandeam sa fie bine infipta in perete, cu acces la ea doar in caz ca se strica.

Ia sa vedem daca nu te coafeaza un SD card cu wifi inclus? Dup' aia gasesti frame cite vrei...

Ake's Photo Ake 02 Mar 2016

ultima data am luat teapa pe amazon.de

Si mie imi trebe factura...tva...alea alea...