←  IT pentru to(n)ţi

Sinapse

»

Smart Watch And Other Wearables

VAXXi's Photo VAXXi 05 May 2017

Yup. Dar pare a fi "mama tuturor chestiilor posibile", pacat ca nu joc golf. Mai e si asta un catindat: Amazfit Pace, cu dificultatile unui produs nou (e cam "beta"), dar lucreaza chinezii de zor la el si se tin de treaba. 

adso's Photo adso 05 May 2017

pace asta pare interesant.

ce l-au scumpit :suparat:

la 99 de bucsi il luam pe loc.

109 euri, da' rosu :suparat:

http://www.gearbest..../pp_605469.html

Din cate inteleg eu, cureaua e rosie sau neagra; toate modelele au carcasa neagra. E un nene care preia firmware-ul chinezesc (e actualizat mult mai des) si-l "englezeste" aici, versiunile de firmware peste 1.2.13 pentru A1602 / 1.3.2b A1612 blocheaza bootloaderul din pacate, deci ideal e sa gasesti unul cu firmware mai vechi. Par a fi destul de activi si pe blog/site.

IRONICK's Photo IRONICK 05 May 2017

Cat tine bateria la AF?

Unu' pe Amazon zice "Battery life is simply incredible, even with GPS, WLAN, Bluetooth and continuous heart rate. With average use, 5-6 days is no problem". Din specificatii, 11 zile in watch mode, 5 zile regular use. Are 200 mAh bacteria, dar cica-i nu stiu ce chip nou pentru GPS de low power + ecranul "transflectiv".

Din cate inteleg eu, cureaua e rosie sau neagra; toate modelele au carcasa neagra. E un nene care preia firmware-ul chinezesc (e actualizat mult mai des) si-l "englezeste" aici, versiunile de firmware peste 1.2.13 pentru A1602 / 1.3.2b A1612 blocheaza bootloaderul din pacate, deci ideal e sa gasesti unul cu firmware mai vechi. Par a fi destul de activi si pe blog/site.

109 bucsi si varianta neagra, in engleza acum.

http://www.gearbest..../pp_605468.html

:hmm:

adso's Photo adso 19 Jun 2017

93 de euri, si stateam cu dejtu' pe 'order' pana cand am vazut ca nu poti schimba din mile in kilometri.

mai ajteptam...

VAXXi's Photo VAXXi 19 Jun 2017

Kkt. Nu se putea schimba pe versiunea mai veche de software (varianta internationala), acum se poate schimba c-au scos update si la aplicatie si la firmware.

Daca primesti unul cu versiunea de soft mai veche, se poate rootui si instala versiunea Pacefied care e si mai cool.