←  Cu ochiu'n obiectiv

Sinapse

»

Action Camera

cristi's Photo cristi 28 Jul 2014

IRO, am gresit eu, conectivitate wi-fi. Prindeam posturi straine cand am afirmat ca are blustut :D

Asa e, iutub face stabilizare doar daca vrei, eu am apasat gresit botonul si a facut.

Asa o fi, ca topgear filmeaza cu cine-i sponsorizeaza mai mult dar dincolo de treaba asta, sunt milioane probabil care folosesc gopro ca action camera si nu de acum.

Eu sunt la a 3-a camera gopro.

Florian, da, formatul sau unghiul de cuprindere poate fi variat. 

La 1080p 

• Ultra Wide
  • Medium
  • Narrow

La 720p

• Ultra Wide
  • Medium*
  • Narrow
  •  

Uita-te pe specificatii la FOV (field of view) http://gopro.com/cam...technical-specs

Zoom nu exista pe camerele astea din mai multe motive. In primul rand din considerente mecanice, apoi, cand zbori cu parapanta sau o arzi cu motocicleta, nu ai cum sa faci zoom.

Nitro001us's Photo Nitro001us 28 Jul 2014

BBC are o politica prin care testeaza si aproba camerele cu care se filmeaza. So...

Liviu M's Photo Liviu M 28 Jul 2014

dar atunci vorbim de sliduri pe care autorul ti le trimite si sursa ramine mentionata la loc vizibil).

La cele vreo doo "conferinte" pe la care am trecut si eu, la ceva timp de la terminare se puteau cumpara CD-uri cu materialul prezentat. Esti sigur ca la cele la care mergi tu iti trebuie camera?

IRONICK's Photo IRONICK 28 Jul 2014

IRO, am gresit eu, conectivitate wi-fi. Prindeam posturi straine

Asa e, iutub face stabilizare doar daca vrei, eu am apasat gresit botonul si a facut.

Da, si eu cand ziceam ca se misca capota, ma refeream la vibratii doar pe verticala. Adica stilul de lovitura si pe urma armonici.

bflorian's Photo bflorian 28 Jul 2014

La cele vreo doo "conferinte" pe la care am trecut si eu, la ceva timp de la terminare se puteau cumpara CD-uri cu materialul prezentat. Esti sigur ca la cele la care mergi tu iti trebuie camera?

Garantat! Sunt in zona gri: conferentiarul nu este de acord sa ne dea materialul la sfarsit desi asa se obisnuieste. Organizatorul conferintei (la care platesti) este de acord sa inchida ochii daca fotografiem sau filmam "discret" si folosim pentru noi. In cazul de fata conferentiarul este echivalentul lui Bill Gates si il ai trei zile timp de 8 ore - merita fiecare banut investit in audio-video :d:

adso's Photo adso 28 Jul 2014

De multe ori are si conferentiarul problemele lui de copyright.

Pentru unele chestii, poate avea drepturi doar pentru folosirea in prezentare, fara distribuție.

De multe ori are si conferentiarul problemele lui de copyright.

Pentru unele chestii, poate avea drepturi doar pentru folosirea in prezentare, fara distribuție.

Da mai... da... sunt de acord....umblu cu manusi... nu fur.:d:

adso's Photo adso 28 Jul 2014

Da nenea,sunt convins.

Ma bagai doar pentru ca am si eu aceleasi probleme. Acolo unde se poate, eu distribui prezentarile fara slidurile cu probleme.

Da nenea,sunt convins.

Ma bagai doar pentru ca am si eu aceleasi probleme. Acolo unde se poate, eu distribui prezentarile fara slidurile cu probleme.

Aici suntem pe gri: omul face bani din conferintele astea... trebuie sa ne dea ceva...dar nu dau nici macar un caiet de prezentare...noi am intrebat la organizator si ni s-a spus care e deal-ul. El inchide ochii noi ii deschidem mai larg...

In alte cazuri recunosc ca mai trag imagini si fara autorizare dar nu mai multe decit droaia de participanti care este cu aparatul foto sau telefonul in mana. Oricum imaginea nu e la calitatea de top :)

Deci  nu e bine. Cu filmele trimise de colegul Ironik m-am dumirit - nu se vede scrisul cum trebuie chiar deloc. Nu e o solutie buna chiar daca as gasi un produs cu 33% mai bun - ceea ce nu cred ca e cazul.  Va trebui sa ma reorientez - sa pun 920-ul linga videoproiector si oi vedea apoi ce si cum. Multumesc!