←  Noi despre noi

Sinapse

»

Opelari De Sori

Iulian's Photo Iulian 08 May 2014

Sa revenim la lucuri normale, ochelari galbeni pentru ceata/noapte recomanda cineva?

Am momentan unii nemtesti, foarte buni dar pentru ca i-am purtat mai prost, lentilele au zgarieturi fine si as vrea sa ii schimb.

is de-aia cu faruri mici la coltzuri, nu? 

IRONICK's Photo IRONICK 08 May 2014

Cristi, am cu lentile de schimb, de bicicleta si de schi, dar nu isi fac treaba ca aia :(

cristi's Photo cristi 08 May 2014

Da, stiu despre ce vorbesti.

D-aia de accentueaza acuitatea vizuala. 

Iti dai seama ca astia care-i am din lidl sunt doar un plastic chior galben. 

Ma cam perpelesc ca nu gasesc nicaieri la un ban corect raibanurile alea de ziceam eu ca le caut si la noi sunt la pret dublu fata de alte meleaguri indepartate.

Mi-e cam asa sa dau comanda tocmai de acolo pentru o pereche de opelari.
In Anglia sunt mai scumpi ca la noi... 

IRONICK's Photo IRONICK 08 May 2014

is de-aia cu faruri mici la coltzuri, nu? 

ce faruri, proiectoare in toata regula :)

Laurentiu's Photo Laurentiu 23 May 2014

Eu mi-am rezolvat dioptriile cu lentile de contact, prin urmare acum pot purta ochelari de soare de orice model si pret. Le pui dimineata si le dai jos seara, asta daca nu iti iei lentile cu purtare permanenta o luna.

Ca si ochelari de soare, folosesc modelul http://www.decathlon...rg-cat-3-1.html din Decathlon, sunt foarte comozi la condus si la ciclism, i-am purtat si o zi intreaga, desi uneori mi-as dori sa fie putin mai deschisi.

Daca e sa ii fac praf, nu imi pare rau, iau altii. Nu suport modelul ala de hipster de la Ray-Ban, imi aduce aminte de bunicu'.

Mai am o pereche de la Lidl, primiti cand am fost cu Mandruta la mare, cu lentila galbena, insa nu m-am impacat cu ei, odata ca nu imi place sa vad lumea in galben (prefer tonurile reci sau naturale), si, in al doilea rand, cred ca deformeaza putin imaginea.

cristi's Photo cristi 25 May 2014

Am gasit pana la urma cu livrare in Ro: http://www.edel-opti...JPKPJIIUK,.html

Sunt nemti, sper sa nu fie teapa. Am vazut ca au si modele de ochelari mult mai pricopsite de la Porsche Design, etc...