←  Noi despre noi

Sinapse

»

Cu Ce Va Bărbieriti?

TataBobu's Photo TataBobu 02 Aug 2013

Am incercat eu sa-mi tund parul din nas cu un aparat de tuns parul din nas. M-a gadilat si atat.

Ashu's Photo Ashu 02 Aug 2013

Am aparat de tuns parul din nas si functioneaza (in nas). Inainte imi scoteam parul din nas cu penseta si-mi dadeau lacrimile de durere. De cand am aparatul asta ma simt mai curat, mai pufos si miros mai frumos.

Marius's Photo Marius 02 Aug 2013

Deci, la outze ma descurc de minune cu masina de tuns..oi fi capatat desteritate, dracu stie :D

in nas, cum zice Ashu, aparatul ala e o bijuterie.. sa-i dea Dumnezeu sanatate lu ala de l-a inventat si la consoarta mea ca mi l-a pus in mana.

Tre sa lucrez la capitolul rezistenta la barba pe fata.

vv's Photo vv 02 Aug 2013

Pai mai ia unu' pentru alte parti - ca-s destul de ieftine.

(BTW, completely unrelated, nu's cine dreac face softul' ala de la Carrefour, da' e tare prost; am stat ieri juma' de ora ca nu lua codul de pe un produs, solutia a fost sa mergem la alta casa de marcat, unde il recunostea... problema nu era de citit barcode-ul, ci pur si simplu prima casa zicea "produsul nu exista". Io te sfatuiesc sa cumperi online sau de la Cora, sa nu te complici cu astia.. :cooldevil: )

Marius's Photo Marius 02 Aug 2013

nu schimb ceva ce merge (bine) :d:

gandul ca ceva ce taie se apropie suspect de mult de scrotul meu, cum zicea si Ashu, ma sperie :d:

chiar si asta de taie paru din nas e pe acelasi principiu ca masina de tuns, adica doua lamele ascutite ce foarfeca intre ele ...deci nu ..ma simt mai safe cu masina de tuns..iar pana acum chiar nu a fost cazul sa-mi infig grilajul ala astfel incat sa ma ranesc catusi de putin :)

Marius's Photo Marius 19 Sep 2013

Tre sa lucrez la capitolul rezistenta la barba pe fata.

am reusit vreo 10 zile ...inca rezist :d: 

Marius's Photo Marius 03 Jun 2014

pentru ca iritatiile din barba s-au rezolvat si acum pot sa nu ma barbieresc cu lunile :d: ..remediul este crema de bebelusi, de obicei atat dimineata cat si seara  ;) ..cel putin la mine a mers, dar numai aia de la Himalaya, Nivea si Johnson sunt mai solubile/grase si nu m-am acomodat cu ele 

cristi's Photo cristi 03 Jun 2014

Crema asta de bebelusi se gaseste in marmacie?

http://www.emag.ro/c...9/pd/EXHCW0BBM/

Marius's Photo Marius 03 Jun 2014

in unele farmacii da ..dar se gaseste si pe la hipermarketuri.

Lolek's Photo Lolek 03 Jun 2014

fix la crema aia fi-miu a facut urat, deci e clar pentru adulti.

adso's Photo adso 03 Jun 2014

pe vremea cand adso junior era foarte junior ne-a recomandat pediatra o pomada 'bebecina' sau 'bebicina'. arata dubios rau, si ca ambalaj, si ca produs, da' calma iritatiile instant.

bebicina e ser fiziologic rebranduit :)
cu d-asta-i sterg ochii dupa baie.

nu bre, e o pomada, de-a dreptul parafinoasa asa...

ser fiziologic.
http://www.omega-pha.../ser-fiziologic

your turn.

http://www.pcfarm.ro...cu-oxid-de-zinc

crema.

da' e adevarat, n-are nimic de-a face cu ce stiam eu. aia era groasa, sigur n-ar fi mers pusa in tub. se vindea in cutii din alea crem folosite de farmacii pe vremuri pentru pomezile produse in laboratorul propriu.

si avea o eticheta desenata la mana cred, cu un bebe schematic si obez pe ea.