←  Noi despre noi

Sinapse

»

Ce-am Visat Azi-noapte

miki's Photo miki 13 Jul 2016

numa samuraii aveau drept de "port arma" 

Iulian's Photo Iulian 13 Jul 2016

si antrenament.

bflorian's Photo bflorian 06 Apr 2018

L-am visat pe Ashu azi noapte. Pe bune. Nu stiu de ce trebuia sa refac liceul si eram in prima zi la noul meu liceu: Dumitru Madgearu. Nu intelegeam nimic din ce faceam acolo si aparu Ashu. Avea un soi de pliant mic cu multe pagini. Zice : daca vrei trebuie sa te decizi. Eu nu intelegeam. Si imi da pliantul. Pe fiecare pagina era o camera video care iti facea legatura cu unii de iti cumparau datele personale.... Camera te recunostea si te interoga: nume, data nasterii, pasiuni...etc. Numai ca la un moment dat camera imi cere parola de la reteaua de net din spital. Moment in care ma opresc si il intreb pe Ashu daca pot sari peste intrebare. Zice Ashu: nu, ca nu te mai plateste. Si evident ca nu le-am zis parola de la spital. Dar ma rodea curiozitatea: cat urmau sa ma plateasca? Ma intorc catre Ashu sa-l intreb asta dar omu disparuse... Asa ca m-am trezit foarte nelamurit... Nu eram suparat ca nu vandusem datele personale dar numai curios.

miki's Photo miki 06 Apr 2018

daca ti-ai inchis contul? acu suporta consecintele si remuscarile

Lolek's Photo Lolek 06 Apr 2018

Ashu e broker de date personale specializat pe liceeni in subconstientul tau? Very cool.

Dupa cum vedeti nici in somn nu am vandut secretele spitalului! Ia de aici Putin!!!

Lolek's Photo Lolek 06 Apr 2018

Nu cred ca Putin se incurca sa plateasca pentru date...

Nu cred ca Putin se incurca sa plateasca pentru date...

Intentia conteaza....  :)