←  Cu Doru prin ţară

Sinapse

»

Unde Se Trimit Nemtii...

Lolek's Photo Lolek 20 Aug 2012

Depinde ce fel de om ie... ca daca-i place clubbingu' si fetele, e cam zuzu sa-l trimiti sa viziteze manastirile din Bucovina.

Daca-i office tradishional (genul mjoritar de hai la munte in pantofi si sa fie ATM-uri) - Brasov plus Poiana.
De-abia daca-s oameni oarescum sariti din medie merita sa-i trimiti toma-n Bucovina, fara sa risti sa te injure de mama cand se-ntorc.

In principiu, cand nu stiu suficiente -> Brasov + Poiana, weekend prelungit, pana acu' impresiile au fost bune.
Greu e cand dau de-astia amatori de pacanele care ma asasineaza cu pe unde-s cele mai misto cazinouri, da' nu-n Bucuresti ca ne-am saturat. P-astia-i trimit in alta parte da-n gand, sunt cauza pierduta, si din Bucuresti, tot ce-nteleg ei e ca sunt foarte multi chinezi pe-aici (ca nu vad decat cazinoul pe dinauntru si max Casa Poporului la "si altele").

Deci usurel asa...vedeti ce-i in capul lor daca exista posibilitatea.

Liviu M's Photo Liviu M 20 Aug 2012

Lolek, nu descuraja oamenii, lasa-i pe toti sa zica ce li se pare interesant, ca triez eu la sfarsit (eventual cu omu' la o bere) cam ce l-ar putea interesa.

IRONICK's Photo IRONICK 20 Aug 2012

La prima strigare: manastirile din Moldova, Cimitirul vesel de la Sapanta, Sighisoara, Delta, Casa Poporului, Horezu, cetatile dacice. Daca ma mai gandesc, iti mai spun.

Daca tot il trimiti in nord, trenuletul de pe Viseu.

Marius's Photo Marius 20 Aug 2012

banuiesc ca vine motorizat cumva.. deci, de vazut: transfagarasan, transalpina, cheile bicazului.. :visator:

sau trimite-l in Delta ..dar sa vina cu toate cardurile la el :huh: ;)

si vezi ce mai gasesti p-acilea..

Ake's Photo Ake 20 Aug 2012

Alba Iulia.
Neaparat!
si pesterile din Alba/Bihor
revin cu detalii si poze pe topic separat cand oi avea putin timp.

miki's Photo miki 20 Aug 2012

Neaparat Pestera Muierii.....

Tetea d'Omida's Photo Tetea d'Omida 20 Aug 2012

Dada..si muieri neaparat..