←  Noi despre noi

Sinapse

»

Amazon.co.uk?

IRONICK's Photo IRONICK 04 Dec 2012

In www.amazon.de cum naiba schimb limba sa inteleg si eu ce comand?

adso's Photo adso 04 Dec 2012

Nu poti.

Da' iti spun tot ei unde sa dai cu clicu: http://www.amazon.de.../?nodeId=505532

Vezi ca Löschen e 'anuleaza', eu am aflat chestia asta the hard way cand eram mai pe la inceputul razbelului cu hicleriana :d:

vv's Photo vv 04 Dec 2012

Iti pui Chrome, si se ofera el sa-ti traduca.

IRONICK's Photo IRONICK 04 Dec 2012

Nu poti.

Da' iti spun tot ei unde sa dai cu clicu: http://www.amazon.de.../?nodeId=505532

Vezi ca Löschen e 'anuleaza', eu am aflat chestia asta the hard way cand eram mai pe la inceputul razbelului cu hicleriana :d:

Merci!!!

Cat de tare, au preferat sa faca un tutorial decat sa lase la alegerea limbii.

VAXXi's Photo VAXXi 04 Dec 2012

Dupa primele 5 comenzi inveti termenii, mai ales ca interfata e la fel.

Ce-i drept, pana am facut 5 comenzi mi-am comandat o chestie din greseala, incurcand butoanele :)

cristi's Photo cristi 21 Oct 2013

Intrebare despre Amazoane.

Sunt anumite produse care nu le gasesc in UK sau DE dar exista pe amazon.com

Daca vreau insa sa comand de acolo imi spun ca nu trimit in Ro.

Nu prea ii inteleg p-astia de ce nu trimit atata timp cat platesti si transport si anticipat si toate alea... Sunt probleme vis-a-vis de politica de retur a produselor sau alte nazbatii de gen?

Iulian's Photo Iulian 21 Oct 2013

da. si de curent. si de garantii. si de TVA. si de reglementari diferite a protectiei consumatorului. 

vv's Photo vv 21 Oct 2013

myus.com?

VAXXi's Photo VAXXi 21 Oct 2013

Si vama !

Iulian's Photo Iulian 21 Oct 2013

myus.com?

elegant. cumperi in regim american apoi ce faci cu marfa e treaba ta. 

cristi's Photo cristi 22 Oct 2013

Multam de sugestie @vv.

Cu vama, cand e, cand nu e, se orienteaza si astia la vama. Pentru ce vreau eu, nu-mi fac probleme, nici ca valoare, nici ca obiect.

L.E. am executat. Sa vedem ce-o sa iasa :D

Luka's Photo Luka 22 Oct 2013

La myus.com inteleg ca platesti fie abonament lunar, fie o taxa unica (10 dolari), marfa ajunge la ei in depozit, iar apoi ti le expediaza la tine acasa, tu suportand livrarea, nu?

vv's Photo vv 22 Oct 2013

Ma, io am dat "myus.com" ca exemplu, nu l-am folosit eu, ca n-am nevoie :)
Ideea e ca stiu ca sunt multe servicii de-astea in state care iti fac "reshipping" - si evident, platesti transportul de la ei la tine + un ceprofit al operatorului. Myus.com e pur si simplu primul rezultat pe care mi l-a dat google, nu e "cel mai bun" sau "cel mai ieftin" :)