←  Noi despre noi

Sinapse

»

Alerg De Nebun

Liviu M's Photo Liviu M 23 Oct 2014

sper sa cobor...

Pai nu ziceai ca e de urcat? :o

PS Lac.

Marius's Photo Marius 23 Oct 2014

dracu stie.. le-am incurcat si eu.. :d:

doamnele-ajuta!

adso's Photo adso 23 Oct 2014

deci m-am inscris la SkyRun.. 

pana acum cateva zile nu am facut niciun antrenament specific..(sambata am aflat de consurs).. luni am bagat o alergare pe treptele din parcul Carol, marti am bagat alergare pe banda inclinata la maximum si aseara urcatul de doua ori pana la et. 34...

aseara am bagat primul (si singurul) antrenament "oficial", adica nah..fix pe treptele din Sky Tower de la parter la et. 34. 

aveam senzatia ca nu o sa scot sub 6 min.. dar m-am cronometrat si am scos de ambele dati fix la fel, 5'27" ..nu-i rau, zic eu.

sambata o sa trag un pic mai tare, sper sa cobor sub 5 min.  ..wish me luck :d:

tare. oricum, aspru e ala care baga 24 de ore de urcat...

Marius's Photo Marius 23 Oct 2014

dap  :egal:  ..daca n-are ce face acasa

:hmm: sa trec pe la nea Ake sambata dimineata sa iau 2-3 guri de gem!?..

adso's Photo adso 23 Oct 2014

ar ajuta... da' nu unde crezi tu... :hmm:

Marius's Photo Marius 26 Oct 2014

sambata o sa trag un pic mai tare, sper sa cobor sub 5 min.  ..wish me luck :d:

sou.. 4:52.. me happy.. :d:

Ake's Photo Ake 26 Oct 2014

Ie-te ca încă-i viu! :aplauze:

Marius's Photo Marius 26 Oct 2014

chiar da, viu de-a dreptu :d:

mi-a placut maxim provocarea asta.. anu trecut am aflat de eveniment dupa ce a avut loc, anu asta cu doar o saptamana inainte, la anu sper sa fac o figura frumoasa.

ce sa zic.. locul 73 din aproape 500 de oameni nu imi place cum suna, dar nah.. trebuie antrenament specific serios ca sa vii in primii 20 ..ca idee, au fost 4 gagici care au scos timp mai bun ca mine, deci..

gigel ala care a bagat trepte 24 de ore nu s-a apropiat de recordul mondial la care cica ar fi atentat el, dar oricum e ceva sa urci atat.

adso's Photo adso 13 Mar 2019

mdeci, am fix aceleasi dimensiuni ca acu' 8 ani :d: si am facut niste antebrate de popeye strunind motosapa  :wub:  

btw, munca in gradina (a nu se confunda cu gradinaritu' :P ) e fitness ca pe mana.

altceva voiam sa va zic insa, din ciclul 'daca ai trecut de 40 de ani si nu te doare ceva dimineata inseamna ca esti mort'. am descoperit 'gulerul' de tractiune cervicala. e ca un fel de perna din aia de avion, de ti-o pui la ceafa, numa' ca o umfli cu pompita, ca o maneca de aparat de tensiune. te 'descapataneaza' bland, iti indeparteaza capul de umeri.

eu am dureri destul de serioase in zona aia. e mult mai bine de cand am fost la kine si ma tin de exercitii, da' seara tot ma mai sageteaza. noh, de cand mi-am luat o d'asta, mai mult la misto, am inceput sa gadil ingerii la talpi. instant relief, si te simti bine toata seara dupa. cica pe termen lung n-are niciun beneficiu (tot cu exercitii nasoale evoluezi  <_< ) da' pe termen scurt e divin.

downside-ul e ca tre' sa-ti iei pastile de orgoliu propriu, ca arati absolut ridicol cu ea :d:

miki's Photo miki 13 Mar 2019

poza....

bflorian's Photo bflorian 13 Mar 2019

Ia vezi daca asta iti zdruncina orgoliul la fel de tare. 

adso's Photo adso 15 Mar 2019

merci don' doftor. De alea 'peste usa' ce zici? 

https://www.amazon.f.../dp/B00ZLOUZRI/

TataBobu's Photo TataBobu 15 Mar 2019

Slab! Ia uite cum fac maestrii adevarati:

a848d9e588d26dd38ab4b41017c85346.jpg

bflorian's Photo bflorian 15 Mar 2019

merci don' doftor. De alea 'peste usa' ce zici? 

https://www.amazon.f.../dp/B00ZLOUZRI/

Nu le folosim. Ar trebui sa fie mai bune - ca in principiu se respecta mai bine directia de tractiune. Mi se par ca sunt, totusi, dificil de folosit si mai bine un guler gonflabil...

Marius's Photo Marius 16 Mar 2019

Dar pentru mijloc s-a inventat ceva gonflabil d-asta?