←  Sinapticii de mâine

Sinapse

»

Jurnal De Front

adso's Photo adso 13 Mar 2012

sunt surprinzator de rezistente, al meu a vazut tempera, marker permanent (doar pe margine), creioane, carioci, o masinuta cu bavuri pe roti (doar pe 'talpa'), un pix 'cu gel', dupa care eram sigur ca s-a umplut de zgarieturi...

insa nu. suprafata 'utila' e in perfecta stare, si daca n-ar fi zgarieturile de la masinuta, ar fi ca nou.

bflorian's Photo bflorian 13 Mar 2012

sunt surprinzator de rezistente, al meu a vazut tempera, marker permanent (doar pe margine), creioane, carioci, o masinuta cu bavuri pe roti (doar pe 'talpa'), un pix 'cu gel', dupa care eram sigur ca s-a umplut de zgarieturi...

insa nu. suprafata 'utila' e in perfecta stare, si daca n-ar fi zgarieturile de la masinuta, ar fi ca nou.

Deci... no sex :D;

vv's Photo vv 13 Mar 2012

Deci... no sex :D;

Dat fiind ca sta de atatia ani in Belgia.... poate ca e mai bine asa :cooldevil: :pork:

bflorian's Photo bflorian 13 Mar 2012

Dat fiind ca sta de atatia ani in Belgia.... poate ca e mai bine asa :cooldevil: :pork:

A!? :unsure:

Mache's Photo Mache 13 Mar 2012

Te confunda cu prazilianu'. Cred.

katze's Photo katze 14 Mar 2012

Ce-ntreb eu, si ce raspundeti voi!...
Ma apuc de experimentat.

katze's Photo katze 14 Mar 2012

Ca principiu, clar ceara "iese" cu ajutorul caldurii.
Incercarea unu: saliva pe deget: destul de eficient, dar nu satisfacator.
Incercarea doi: saliva pe servetel: si mai nesatisfacator, dar s- aprins beculetul "I made fire!" (Cast Away): eliminarea lubrifiantului creste temperatura in cazul frecarii.
Incercarea trei: frecat asiduu cu degetul infasurat intr-un servetel de hartie, intr-un singur strat. Schimbat des. Frecat des... Iepureste. :))) am gasit rezolvarea, dar am obosit.

Zonele curatate sunt impecabile.

vv's Photo vv 17 Mar 2012

Cu servetele umede ati incercat? Multe chestii se curata cu servetele umede.

Sunt nevasta lui Vv.

adso's Photo adso 17 Mar 2012

Salutari si domnului ungureanu :)