←  Cu Doru prin străinătate

Sinapse

»

Ski

bomicabomic's Photo bomicabomic 11 Feb 2019

dar nah, adolescenta, banuiesc ca e de asteptat sa o mai apuce teribilismul.

nemernicia este ca la ski sau snowboard totul tine de tine. nu de monitor. nu de pretenu sau parintele care e cu tine. ai calcat pe bec, poa fi naspa rau de tot.

da' copiii nu prea inteleg asta...as zice ca e mai mult inconstienta cateodata decat teribilism.

IRONICK's Photo IRONICK 11 Feb 2019

Ironice, zi-mi ce SUV gasesti tu la o suta si ceva de euri pe saptamana. La Hertz, ca acolo am contract (corporate- sunt inclus de catre grupul pe care-l reprezint). In noiembrie am luat un Kuga cu, daca retin bine, 40-45 EUR/zi...

VW Tiguan 2.0 diesel, cu toate acareturile, automata, navigatie, km nelimitati etc la 21 euro/zi + asigurare inca ~10e/zi (nu toata lumea o ia)
Dar daca tu vrei fite si pretentii, normal ca nu gasesti. 

...nu vorbesc cand am luat un XC-u cu 80. :d:

am luat Yaris cu 100euro/zi, europcar ... ca nu exista alta libera, direct de la ghiseu in mijlocul orasului

IRONICK's Photo IRONICK 11 Feb 2019

Deci nu ma mira ce imi zici, idioteniile din tara se aplica bine mersi si la schi.

la 50km/h sau mai mult oare ce se poate intampla pe partie ...

poiana/decembrie a venit unu din spate cu placa de m-am dat peste cap.
nimic rupt, doar socul loviturilor

banuiesc ca e de asteptat sa o mai apuce teribilismul

no anu' trecut am vrut sa cobor o chestie aproape verticala de 3 inaltimi de om
schiuri agatate, am nimerit direct in umar
a iesit dupa o luna cu recuperare ... si iar pe schiuri, imi dadeam cu alifie inainte la umar sa il incalzesc ca tot il miscam greu

TataBobu's Photo TataBobu 12 Feb 2019

Io ma bucur ca romanii in functie de posibilitati se duc si altundeva decat la Saturn sau Ranca...

Da' ci-are bre Saturnu'? Ia uite ce frumos e acolo!

bomicabomic's Photo bomicabomic 12 Feb 2019

Da' ci-are bre Saturnu'? 

n-are nik bre...da' e pacat ca cetateanu de rand sa nu beneficieze din plin de libera circulatie. atat cat poate.

IRONICK's Photo IRONICK 22 Feb 2019

Acu... un coleg pleaca in Austria/Zell am See/Kaprun. Omul este avansat, face offpista, mai multe perechi de schi, clapari, intretinere echipament periodic etc

Asa ca asta cu dus la ski afara cu singura pereche de ski, intretinuta la decathlon, dpmdv este total aiurea.

IRONICK's Photo IRONICK 28 Mar 2019

Asshu, cum este mai in Austria?

Ashu's Photo Ashu 02 Apr 2019

A fost foarte bine. Austria nu e prea family friendly, pare un fel de Costinesti de 1 mai. Multa bautura, dansat pe mese, la toate apreskiurile. Insa asta a fost bine, ca noi am fost fara copii, si era soare si cald asa ca dupa pranz zapada se cam lachea, asa ca ne opream din schiat si treceam pe distrat. A intrat foarte bine ca final de sezon asa.