←  IT pentru to(n)ţi

Sinapse

»

Am O Curiozitate

IRONICK's Photo IRONICK 03 Oct 2016

e cu plata programul ala ...

TataBobu's Photo TataBobu 03 Oct 2016

Decat 69 de paralei

vv's Photo vv 04 Oct 2016

Scuzati, am dat linku' gresit. Asta e fara plata: https://locationhist...er.com/heatmap/ - doar partea de "heatmap", ca reclama la programul cu plata :)

bomicabomic's Photo bomicabomic 05 Oct 2016

In cat timp genereaza bre locatiile? ca la mine mesteca de freo 45 minute si mielu...

TataBobu's Photo TataBobu 05 Oct 2016

Foarte repede. Vezi ce dimensiune are jsonu' ala.

bomicabomic's Photo bomicabomic 05 Oct 2016

1 KB.

TataBobu's Photo TataBobu 05 Oct 2016

E mult prea mic, ar fi trebuit sa aiba de ordinul megilor ca sa iti arate ceva.

miki's Photo miki 05 Oct 2016

1 KB.

ce-l mai probabil ai history off 

laur's Photo laur 10 Jan 2017

Imi poate explica cineva, pe limba mea, la ce ajuta chestia asta, Google Chromecast?

http://mediagalaxy.r..._eid=c1022dceb4

TataBobu's Photo TataBobu 10 Jan 2017

Daca nu ai smart TV cu care sa-ti imperechezi telefonu' sau tableta si sa "cast" imaginea direct, poti s-o "cast" pe asta si el se ocupa mai departe sa ti-o arate pe TV.

DISCLAIMER: s-ar putea sa faca mai multe.

vv's Photo vv 10 Jan 2017

Poti sa il folosesti pentru a face streaming pe TV la anumite chestii (e.g. youtube videos, netflix). Pt acele "anumite chestii", se ocupa chromecastu' mai departe (i.e. nu-ti tine telefonu' ocupat). Mai ai si filme gratuite via Google Play ocazional.

In plus, are un feature prin care poti "stream-ui" un Chrome tab catre TV - a.i. practic orice vezi pe telefon, ai putea vedea pe TV (da-ti trebe un WIFi bun, ca se face streaming de pe net pe telefon, si de pe telefon spre TV/Chromecast). Mai nou vad ca au adaugat si ceva jocuri via chromecast (controlezi cu telefonul), poti sa pui poze si/sau slideshow-uri (daca folosesti Google Photos/ Google Slides), poti sa pui pe TV muzica de pe Google Play Music sau de pe Spotify (daca ai una din astea)... etc. Stuff like that.

Cum zice bobu', e o modalitate relativ ieftina de a obtine un soi de "Smart TV"