←  Cu Doru prin străinătate

Sinapse

»

Belgia

bomicabomic's Photo bomicabomic 11 Mar 2019

Spune când vin și incerc sa mă arunc eu sa le iau. Mai pe seara sau in weekend nu îmi e greu.

Merci. Da' e de Pastile nostru, adica pe 26 aprilie.... :d:

De fapt am incurcat trebile...ca plecarea ar fi pe 1 mai si s-ar fi vrut mai dupa-amiaza...da' se incurcasera borcanele...Din CLR sunt plecari dimineata.

Asa ca cea mai buna optiune e Tarom...7 dimineata...7 seara sau pe acolo. Scump nene, scump...Cred ca le dau flit. Din noiembrie si-au propus...ahh, lasa ca e timp si acu...ma pun pe mine.

bomicabomic's Photo bomicabomic 13 Mar 2019

Finally, ca sa zic ashea...coane Adso daca intre 26.04-01.05 esti pe acasa te(vă) pot invita la o bere. Dupa indelungi insistente ale familiei, vin si io. E drept ptr mine s-ar putea sa fie mai usor de ajuns, daca ma uit bine in agenda. :d:

adso's Photo adso 14 Mar 2019

Probabil că sunt, că păgânii ăștia papistași nu sărbătoresc Paștele adevărat, pravoslavnic multimilenar.

Dă de știre, oferta cu aeroportul rămâne daca ne putem coordona.

bomicabomic's Photo bomicabomic 14 Mar 2019

oferta cu aeroportul rămâne daca ne putem coordona.

mercic. s-a optat ptr TAROM care ajunge la 9 dimineata, ca da si haleala si nu esti restrictionat la bagaj...:d:

Ake's Photo Ake 14 Mar 2019

Am stat de doua ori fix in centrul centrului, o data la IBIS Grand Place, se sta ca la Ibis, na... da e cam scump zic eu.

Altadata am stat la "La Madeleine" la ieftineala maxima cu booking, putin sub 50 de euri camera pe noapte: romantic, de anii 80, nimic nu era miscat de atunci, nici macar un fir de praf.....

Sunt vis- a vis, si marele avantaj era ca faceam 5 minute pana in tren, ca noi am vizitat Belgica cu cefereu belgian

bomicabomic's Photo bomicabomic 14 Mar 2019

Am luat la Bedford ăla..că la Ibis canci locuri ptr 3 oi.

bomicabomic's Photo bomicabomic 02 May 2019

Deci, fusăi prin Bruxelles, Bruges, Gent...ma plimbai cu trenu, autobuzu, tramvaiu, metrou...lucruri pe care nu le mai facusem de ani de zile. :d: 

Basca o grama de mers pe jos - ptr eliminarea berii. :d:

Misto, nimic de zis, mai ales berea...aaa si muzeul armelor.

Pct. maxim a fost intalnirea cu don Adso (mare boier, comme d'habitude (in flamanda cum e bre?!? :d: )) caruia i-am rapit +2 ore (merci encore une fois!) la o bere io la o apa cu bule el. Data viitoare sper sa bem orice o fi numa apa nu.

TataBobu's Photo TataBobu 02 May 2019

In flămândă se zice hrhrhrhrhrhrrhrh

EDIT: Grote "ceva" zoals gewoonlijk.