←  Tigaia şi polonicu' ne deschid apetitu'

Sinapse

»

Seminte De Salata Valeriana

bflorian's Photo bflorian 28 Apr 2010

sa fie Her Liviu multumit....sa pleznesc un doctor?

...nah!

La tine ce sa strig sa nu fiu penibil?! Domnul Booc?! :bora:

Dacicuss's Photo Dacicuss 28 Apr 2010

nu, pe Mache sa-l strigi!

...daca ma mai asociezi cu Boc, il pleznesc pe Kum!

bflorian's Photo bflorian 28 Apr 2010

Faza nasoala e ca toti suntem asociati cu Boc :2redfinger: . Numa ca la Jermania Doamna Anjela face ceva pentru copilasii ei (chiar si pentru ai de se dau pe Sinapse :) ) pa cind la noi, Domnu Boc face ceva pe copilasii lui. Diferenta de nunata da' tot romanul e mai tare! Las' ca v-aduc neste seminte de cinepa den Haoulandia (cica's legale !!!) si va'mpac pe toti! Si neci nu trebe solar mincatzas!

Dacicuss's Photo Dacicuss 28 Apr 2010

daca Doc Florian e mai vehement ca mine cand mi-s fara pastilele colorate, e groasa rau!... si mai abuzeaza si de emoticoane, aoleu!

..si era bunul domn doctor! Mergem spre pieire.

Liviu M's Photo Liviu M 28 Apr 2010

Doamana Angela! Doamna Angelaaaaaaa! Doamana Angelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

Si Angela merge si merge si merge... Ce-i drept de unii se mai si ocupa. Altii se ocupa singuri, eventual de forumuri. Mai bine nu s-ar fi ocupat, ca uite ce discutie a iscat.
Inca o data scuze, cand o sa fiu in criza de timp si n-o sa pot rumega pe indelete o sa ma abtin de la comentarii.
Nu de alta, da' se ajunge la batai inutile.

Mache's Photo Mache 28 Apr 2010

Io cred ca don Doctor e de garda, nu si-a luat portia de pui cu mirodenii si nici asistenta aia bruneta si supla nu e de serviciu azi, asa ca nu are nicio bucurie la ceas de seara. Nici macar propunea sa, cea cu semintele, nu ati stiut sa o intampinati cu bucurie. :nts:

Revenind la subiect, am aflat astazi despre ridichi crescute la ghiveci, asa ca nu vad de ce salata asta care-mi poarta numele nu ar putea vietui si in jardiniera.