←  IT pentru to(n)ţi

Sinapse

»

Tableta-mar si competitia

bomicabomic's Photo bomicabomic 11 Sep 2015

Fa-ma sa inteleg, are vreo problema tehnica de trebuie sa il schimbi dupa 3 ani?

3 ani vere?...intrebi serios?

plm, da' ce-i ma masina? si p'aia o schimb la 3-5 ani...

Io le schimb la 1 an...oi fi defect. nu zic nu...

PS: bai Iulica nu stiu fata de 6S, dar la 6, bateria tine cu freo 1 ora mai mult, e mai rapid, camerele mai bune si are ecranul mai mare...6plus mi se pare ca deja e minitableta, ca ecran si cam naspa de utilizat ca telefon.

Iulian's Photo Iulian 11 Sep 2015

chiar anual nu le schimb. mi-e mai lene sa il setez.

pai ... cum asa? nu e infailibil telefonul Apple?

glumesc.

Io d'aia am luat cel mai amarit, mic si pricajit telefon 'teljent Motorola pe care l-am gasit, da' are gorila pe el si tine bateria un mileniu fara citeva zile.

nu, bre, e doar submilimetric - una pe sticla si vreo 4-5 pe rama de metal laterala. poci sa zic ca tinu destul de bine la tavaleala. l-am scapat si de pe bicicleta si in apa ( salvat repede). e o scula buna.

ultima problema e ca butonul de sus trebuie apasat repetat cateodata ( nu il inchide). oricum cre'ca fo 2 ani de viatza mai are in el.

@Iulian, nu stiu.

pey, n-ai stock la ei? si daca ai stock nu citesti financial results?

PS: bai Iulica nu stiu fata de 6S, dar la 6, bateria tine cu freo 1 ora mai mult, e mai rapid, camerele mai bune si are ecranul mai mare...6plus mi se pare ca deja e minitableta, ca ecran si cam naspa de utilizat ca telefon.

ecranul mai mare nu e un avantaj. eu il tin in buzunar la pantaloni, cat e 5 e perfect, 6le e ceva mai mare si mi-e frica ca se si indoaie.

FLEX's Photo FLEX 11 Sep 2015

3 ani vere?...intrebi serios?

Foarte.

Io le schimb cind se strica, nu simtesc nici o nevoie de a le schimba mai devreme; plus oboseala cu transferul ajendei, setari, plm, o zi trebuie s-o dedic telefonului cel nou, de parca io am zile de spart pe cacaturi. Basca ca arareori fac si altceva pe el decit convorbiri, in ultima vreme (de cind mi-a arestat fie-mea DSLR-ul) mai fac ceva poze si cam atit.

Nu zic nu, or fi oameni care TREBUIE sa-l frece pina ia foc, ca asa e biznisul, dar io sigur nu-s de-ala.

bomicabomic's Photo bomicabomic 11 Sep 2015

ecranul mai mare nu e un avantaj. eu il tin in buzunar la pantaloni, cat e 5 e perfect, 6le e ceva mai mare si mi-e frica ca se si indoaie.

Nu se indoaie...cred ca nici 6+. 

plus oboseala cu transferul ajendei, setari, plm, o zi trebuie s-o dedic telefonului cel nou, de parca io am zile de spart pe cacaturi. 

mie imi ia cam 1 minut, hai 2...:d:

adso's Photo adso 11 Sep 2015

Poate n-au programatori care sa stie romana? :oare:

Imposibil. Prima limba vorbita la cupertino e romana. la microsoft e doar a doua, si vezi cum pierd teren.

vv's Photo vv 22 Dec 2018

In avanpremiera -  secvente din viitoarele lansari de produse Apple: