←  Cu Doru prin ţară

Sinapse

»

Pe Unde Intru? :of:

bomicabomic's Photo bomicabomic 21 Aug 2015

Bă, am intrat in tara pa celebra autostrada. Si am zis sa dau o fuga pina la Oradea, pa A11, asa zicea indicatoarele...si la 100 de am dat de o vaca la pascut. :)))
Ce plm sunt ajtia asa dobitoci. Pe bune nu poa sa puna pa marcajele alea x-uri?
Pe A3, ploiesti-buc sunt iesiri, marcate, a.i. un strain, noaptea, si care nu stie nimic de Ro, se duce pulii de suflet in balustrade si alte obstacole...
Raman la ideea ca CNADR tre desfiintata...ca tot vine (inteleg din presa online) un director si ne spune ce curat e el si ce hoti e ailalti directori.
Beli-me-ar pula si el si ailalti...

Liviu M's Photo Liviu M 22 Aug 2015

Fix asta am remarcat si eu. Plus indicatoarele de ajuns la autostrazi. La Lugoj am ratat-o prima data (vina mea, m-am dat mai destept ca naviul), iar la Deva...
Plus cele 4 (5?) santiere de rparatii. Pentru o autostrada de un an, e cam mult si cam repede.
In rest, mi s-a parut chiar utila/buna. Daca ar avea si parcari/benzinarii (tata, am nevoie...) Abia astept s-o termine macar pana la Sibiu.

bomicabomic's Photo bomicabomic 22 Aug 2015

Băi, deci am mers si eu pe ce zicea Ake. Nu intentionat, dar am avut o treaba la Timisoara.
Deci, daca din Timisoara la Lugoj e freo autostrada pe care Waze, Google si ce mai io nu o stiu atunci ar fi o cheztie.
Altfel, ptr aia 30 km sau cati sunt A6-A1 nu merita.
Din centru Tm pina la Deva am facut 2 ore juma...ca sa nu mai zic de drumul ala de cacat de la Faget la ilia..nu-l faci Ake cu 100/h cum calculeaza Google sub nicio formă...si daca dai de 3 Tir-uri ( si am dat), e in coteț rău.
Plus TIR-urile TM-Recas-Lugoj care se duc in sud...