←  Sinapticii de mâine

Sinapse

»

858 (sms)

Ake's Photo Ake 27 Apr 2009

Inima copiilor
Am zis sa ma fac si eu de folos...

Mache's Photo Mache 27 Apr 2009

Trimis SMS. Vorba sovieticului, "been there, done that!"

hyde's Photo hyde 27 Apr 2009

Si eu. Si cred ca le dau si aia 2%.

Ake's Photo Ake 27 Apr 2009

Eu nu sunt chiar regele filantropilor, dar asta e una din ocaziile in care pot ajuta mai multi copii deodata. E plin netul de apeluri de donatii pentru copilul X,copilul Y care au nevoie de bani pentru operatii in strainatate. Asa m-am gandit ca pot sa ajut mai multi. Sa dea Domnul sa ajunga sa stranga cat mai mult (eu din experienta mea destul de vasta in proiectarea de spitale aproximez ca le trebuie mai mult) si sa dea drumul ca e mare nevoie. De exemplu nu stiu de ce presa in loc sa dea statistici cu cate fufe a regulat Poponetz nu prezinta statistici cu cresterile absolut alarmante de cazuri de cancer si boli cardiovasculare la copii mici din Romania.
Sau de ce Ministerul Sanatatii in loc sa frece manganu cu schimbarea managerilor de spitale din fosta oranduire nu pune mana sa interzica naibii odata colorantii si aromele din puzderia de dulciuri pentru copii. Poate nu stiti, dar e chestie arhicunoscuta, observata chiar de mine personal la copii catorva cunostinte ca e o relatie clara intre ADHD si consumul de dulciuri de neam prost - gen guma Turbo, acadele si alte asemenea. Insa toata lumea, inclusiv cei de specialitate se feresc sa dea un verdict in lipsa unei pozitii ferme a M.S.

Luka's Photo Luka 28 Apr 2009

Rezolvat cu SMS, am pus si banner pe blog.

Codrin's Photo Codrin 29 Apr 2009

Eu am incercat deja de 2 ori de pe un vodafone si-mi da eroare. Trebuie scris ceva si in mesaj?

Dacicuss's Photo Dacicuss 29 Apr 2009

nope, io am trimis blankuri si a fost ok, iti confirma cu-m mesaj de multumire.

Luka's Photo Luka 29 Apr 2009

Io am impresia ca tu nu vrei sa dai banii, Codrin :D

Dacicuss's Photo Dacicuss 29 Apr 2009

pai na, e la cheltuieli, papion, costum, camasa, pantofi de lac, sa tocmeasca lautarii, bucatareasa, vornicu', alea-alea! :D

Dacicuss's Photo Dacicuss 31 May 2009

sa nu mai deschid alt topic...
de ceva zile aud la radio, in masina, un spot dintr-o campanie de ajutorare a unei fetite, Maria.
"Viata voastra se numara in ani, a mea in jumatati de ora"...cumplit, tragic e putin spus.
SMS la 848, 2 euro, nu-ti iau TVA...care va indurati de vre-un sms, nu uitati sa injurati si statul roman, after!