←  Cu Doru prin ţară

Sinapse

»

Sighisoara

bomicabomic's Photo bomicabomic 27 Jul 2009

Am uitat sa va spun ca multe strazi erau in reparatii, asa ca toata lumea se inghesuia pe 3 stradute si in piata Cetatii.

Nici acu' nu le-au terminat? Acu 2 ani, la fel era, se lucra la stradute.

Pacat, ca ar atrage muuult mai multi turisti si pacat de aia care au bagat banu in circiumi si hoteluri.

horace's Photo horace 28 Jul 2009

Uite nenea asta povesteste mult mai bine decat mine: http://catalinsturza.ro/?p=958

Paulp's Photo Paulp 11 Aug 2009

Daca tot ati fost pe acolo, eu l-am vazut pe Dracula cum se ascundea de soare (sau era prea beat ca sa mai stea in picioare :) )

Si pentru cei care n-au dat 2 lei ca sa-i vada mecla:

Nici copii nu sint impresionati :)

iulia_m's Photo iulia_m 23 Jun 2010

buna! ma puteti ajuta si pe mine? vreau sa plec in weekend intr-o scurta vizita la sighisoara si caut cazare pt o 1-2 nopti. Pana aici nu ar fi o problema, ca sunt destule site-uri cu oferte, dar caut ceva la un pret modest(bugetul meu de studenta e cam slabut). Este cineva pe aici din sighisoara si-mi poate da o sugestie? :rolleyes:

adso's Photo adso 23 Jun 2010

a trecut ceva vreme de atunci, insa eu m-am lasat racolat de niste neni in gara. am negociat pretul ferm, mi-au descris oarecum conditiile, vazut, nu placut, era insa relativ acceptabil... :) pe urma oricum nu a mai contat :d:

bomicabomic's Photo bomicabomic 23 Jun 2010

Unde ai stat ma, la hotel Paie?

adso's Photo adso 23 Jun 2010

mda... si hotel gang... hotel bordura... ma rog, a fost o experienta turistica :d:

madalina's Photo madalina 24 Jun 2010

nu stiu ce preturi mai au pentru c eu am fost in urmma cu 5-6 ani, iar atunci era pretul decent,conditiile foarte bune si foarte usor de ajuns in cetate

banii obtinuti din cazare sunt folositi de o fundatie pentru copii cu probleme

http://www.luminitac....org/cazare.htm

vv's Photo vv 01 Jul 2010

mda... si hotel gang... hotel bordura... ma rog, a fost o experienta turistica :d:

Nu-mi zi.... ai fost la festivalu' medieval, sa asculti muzica folk ?

miki's Photo miki 14 Jul 2014

Ma milogesc si io de ceva info mai deenanumasta, hai la trecut, de cazare " la buget"
Poa sa fie si mai la tara... 5-10-15 km.....

Multam....