←  Cu Doru prin ţară

Sinapse

»

Botosani - If You Ever Get There

Mihai's Photo Mihai 01 Oct 2010

Sambata merg la Botosani pentru rally sprint-ul care se va tine duminica acolo...

rally sprint Botosani, 3 Octombrie 2010 - partea a II-a, ca anul trecut am fost pe altundeva. Betro, iar o sa am sediul in teatru, acum o sa ma uit cu alti ochi ;)
de data asta mergi singur, cred ca o sa merg sibiu-oituz-bacau... tg. frumos-botosani, deocamdata e cea mai rapida varianta; n-am chef sa o iau singur prin munti, adica prin sovata-gheorghieni-toplita-borsec-tg neamt sau prin cheile bicazului

Paul, ai idee cum e drumul tg frumos-botosani?

hyde's Photo hyde 01 Oct 2010

La ce ora incepe duminica? Sa vad cum e vremea si poate va vizitez si eu.
Sa stii ca gheorgheni - toplita - borsec - tg neamt e destul de ok ca si drum. Dar, cel mai rapid este brasov - oituz - bacau.

john_b's Photo john_b 01 Oct 2010

... ai idee cum e drumul tg frumos-botosani?

In primavara era ok, fara gropi.

bertro's Photo bertro 01 Oct 2010

rally sprint Botosani, 3 Octombrie 2010 - partea a II-a, ca anul trecut am fost pe altundeva. Betro, iar o sa am sediul in teatru, acum o sa ma uit cu alti ochi ;)
de data asta mergi singur, cred ca o sa merg sibiu-oituz-bacau... tg. frumos-botosani, deocamdata e cea mai rapida varianta; n-am chef sa o iau singur prin munti, adica prin sovata-gheorghieni-toplita-borsec-tg neamt sau prin cheile bicazului

Paul, ai idee cum e drumul tg frumos-botosani?

Vezi ca drumul tg frumos-bt nu e european, ci drum judetean cu una banda pe sens. Si acum e sezonul culesului de pe camp, asa ca mare mirare sa nu dati de cate o caruta la fiecare kilometru. Si multi nu-si pun felinare pe caruta noaptea. Chestia asta ma enerva la culme cand stateam in Iasi si imi vizitam parintii la BT.

Darwish's Photo Darwish 01 Oct 2010

Drumul pana la Harlau e ok, nu prea sunt gropi mari... De la Harlau, se cam strica treaba: multe sate, oi, rate, etc... mare atentie la gropi cum iesi din zaicesti...

Mache's Photo Mache 01 Oct 2010

Trust Darwish, ca a fost recent in zona. :d:

Mihai's Photo Mihai 02 Oct 2010

hehe, as fi zis exact ce a zis Darwish acum, ca aseara n-am mai apucat sa intru pe forum. in afara de marea plimbareala intre Tg Secuiesc si Bacau, drumul a fost foarte bun, destul de rapid, fiind sambata