←  Moartea pasiunii

Sinapse

»

Cinema Vazut

adso's Photo adso 13 Nov 2018

Hai gata, nu va mai țineți de prostii, Interstellar e din nou pe Netflix.

Darwish's Photo Darwish 15 Nov 2018

Hai gata, nu va mai țineți de prostii, Interstellar e din nou pe Netflix.

Eu astept The Martian pe netflix, cred ca l-am vazut de 20 de ori, nu exagerez...

miki's Photo miki 15 Nov 2018

oare de ce?

te gindesti sa faci o ferma de cartofi?!

adso's Photo adso 16 Nov 2018

Da' chiar Darwish, ia loc pe sofaua cafenie și spune-ne: cum te face PE TINE sa te simți situația aceasta?...

Darwish's Photo Darwish 16 Nov 2018

Ca nu am timp sa recitesc cartea... :( și in plus, e filmat in Wadi rum și imaginile sunt superbe, câteva cadre impresionante...

Cum sa ma simt? Hmmmm, probabil mândru de mine ca am rezolvat o problema și am reușit sa colonizez marte...

Darwish's Photo Darwish 05 Dec 2018

Am vazut Robin Hood, deci un film mai prost, nu cred ca am vazut (Si am vazut Sex and the City, ambele!)... Cred ca fac un bine cand spun ca e de evitat cu orice pret... 

Nitro001us's Photo Nitro001us 05 Dec 2018

E bun ala cu izmene. :D

Mai exista altul? Ca nu cred ca mai are rost dupa asta.

adso's Photo adso 05 Dec 2018

daca aveti netflix si nu va uitati macar la un episod din Kantaro, permaban direct, sa nu avem discutii.

Darwish's Photo Darwish 09 Jan 2019

Vazut Farhenheit 11/9... Departe de toata polemica Trump ne-Trump, cred ca cel mai important moment este legat de prezenta lui Richard Ojeda... Fost militar (maior) cu ture prin AF si IQ si care l-a sustinut destul de mult pe Trump ca apoi sa se inscrie in Partidul Democrat pe o platforma clar de stanga... Daca dam un zoom-out, vezi nervozitatea unei generatii intregi si asta cred ca este cel mai important aspect din film... Restul este Michael Moore asa cum e.... 

IRONICK's Photo IRONICK 09 Jan 2019

De ce nu va uitat la Axios, daca tot va place Trump.

bflorian's Photo bflorian 09 Jan 2019

De ce nu va uitat la Axios, daca tot va place Trump.

Savurez fiecare episod din Kantaro. 

adso's Photo adso 09 Jan 2019

E-k-re-ru :balos:

Mache's Photo Mache 09 Jan 2019

Fauda, pe Netflix. Ambele sezoane. Mi-a plăcut. E un serial care arată că lucrurile nu sunt doar albe sau negre, ci au foarte multe nuanțe de gri.