←  Sinapticii de mâine

Sinapse

»

Asigurare Medicala Facultativa

Tetea d'Omida's Photo Tetea d'Omida 24 Jun 2008

Lumeee lumeee
Copii sub 1 an si mosii peste 65 nu se pot asigura medical facultativ pt plecat in afara.
Nicio firma de asigurare din RSR nu accepta asta, indiferent de nivelul primei de asigurare sau ratei.
In aceste conditii plecatul cu copilul in afara devine cam..ruleta ruseasca...
Eni aidia?

vv's Photo vv 24 Jun 2008

Cu spaga ai incercat? :Lole:

Kidding. Vezi ca ai "cardul asiguratului blablabla", ala poate ti-l da pentru copil.
Apoi, copii f. mici, daca sunt inca alaptati la san, nu se prea imbolnavesc (primesc anticorpi de la mama).

Nu in ultimul rand... daca te gandesti sa pleci in Bulgaria, esti la 2 pasi de Romania... se imbolnaveste, te intorci inapoi, asta e. Zic de Bulgaria, ca nu vad multe alternative: Rep. Moldova nu cred ca te tenteaza, iar celelalte tari mi se par cam departe pt. un drum cu masina; la un drum cu avionul, cu copil atat de mic, nu te-as sfatui... mai bine gaseste ceva mai aproape :)

HU, AT, GR
Atat.
Ma...nu mi-e..ca fi-mea momentan e ca soldatul sovietic..adica nici macar nu a racit, da' nu as vrea sa se intample asta EXACT in concediu.
In HU sau AT nu mi-e...ca din Viena sunt in Tm in 4/5 ore..iar din Budapesta in 2/3...
Dar din Gr ...hmm...mai putin de 8 nu cred ca scot..
O sa inspectez faza cu cardul de asigurat...

AKD's Photo AKD 24 Jun 2008

la aliantz sigur se poate

de unde stii?

AKD's Photo AKD 24 Jun 2008

pai am facut saptamna trecuta. 40ron pentru asigurare de 50.000E in ue si 10.000 in restul europei pe o saptamana

Dacicuss's Photo Dacicuss 24 Jun 2008

Eni aidia?

asteapta pana la anu'!