←  Moartea pasiunii

Sinapse

»

Framantari muzicale

hyde's Photo hyde 08 Dec 2016

Era un cantec al celebrei Lepa Brena care se tot difuza inainte si imediat dupa 89... Ma framinta de azidimineata....

https://youtu.be/Z1PHKbBxs5Y

bflorian's Photo bflorian 08 Dec 2016

Inseamna ca erau doua :(

Cant-o nitel, poate ne aducem aminte daca-o auzim.

PS: cine-i Lepa Brena?

La mine fu "Hey Stoopid"

Tai na na na naaa na nana nana na naaaaaaa

Michidush's Photo Michidush 15 Dec 2016

Am gasit o melodie cu un desen animat frumos...

E si Elefantica, e si Bufnitica...avem si o broscuta...

Dacicuss's Photo Dacicuss 15 Dec 2016

sa-mi fut un lemn in oo...un topic in care nu miauna de ofertele lui de giob de dincolo...si de cat de "de cacat" sunt ignorantii de angajatori de acilea...sa nu mai zic de provincialii din trafic, ca doar vin la oras de Sarbatori, sa miroase si ei asfalt...

Michidush's Photo Michidush 15 Dec 2016

Nu esti la corent...

Acu obsesiile mele sunt comunizmu`, casatoria la ghei si antenele...

Da macar acu stiu cu ce muzica te scot din barlog :D

TataBobu's Photo TataBobu 15 Dec 2016

Eurodance megamixat cu niste ce? Ca nu-s la curent cu trendurile tineretului din ziua de azi :)

Michidush's Photo Michidush 16 Dec 2016

Se cheama PSY trance...este un sacrilegiu sa asemuiesti eurodance cu PSYtrance....

Eurodance este o relicva nouazecista exemplu-Dj Bobo sau Dr Alban. Este un gen muzical disparut si ingropat in vremuri in care caseta audio era la apogeu iar muzica in format electronic pasea timid in mp3-iuri cu bitrate scazut pe calculatoare pentium....

Expiratilor!

In schimb PSY trance  :visator:  reprezinta un gen muzical care exploreaza zonele ascunse ale subconstientului, starnind energii primare si inducand rezonante "uplifting" prin ritmurile specifice, bitrate, triplets, short brakes si offbeats.

O explicatie mai detaliata a acestei subculturi o gasesti aici sau aici..

TataBobu's Photo TataBobu 16 Dec 2016

Nu ma uit la clip, ca scrie-n titlu ca-i "shit", nu " ze shit".

Uite una mai dragutsa cu un videoclip plin de visuals....ucrainience.....OMG!!! VEzi ca nu e tocmai safe for work...o sa ai un eargasm... :)

@Tatabobu

Ia uite si mata ce chestii interesante se petrec la unguri.... Inainte sa ma duc in Cuba sa continui Revolutia o sa trec pe acolo sa scot dracii din mine.....(ritual de purificare)

TataBobu's Photo TataBobu 16 Dec 2016

Cam multe steaguri de-ale Israelului ca sa fie Ungaria, zic. Si oricum, genul asta de muzica e pe locul 2 in topul "Cele mai de neascultat genuri muzicale pentru mine"

Michidush's Photo Michidush 23 Dec 2016

Cantecul asta e frumos dar mi se pare extrem de trist. Are si o versiune in romana dat e de negasit

https://youtu.be/D3-Drla_Ke0