←  Între prize

Sinapse

»

Frigider, Combina Frigorifica ...

IRONICK's Photo IRONICK 15 Apr 2007

Deci ... la un pret pana in 1000RON se poate cumpara ceva de calitate ? Am inteles ca nu se mai foloseste freon si s-a trecut pe R600a. Ceva recomandari ?

Dacicuss's Photo Dacicuss 15 Apr 2007

orice No Frost. E boierie.....adica aproape orice :)

hyde's Photo hyde 15 Apr 2007

Nu arctic! Te rog, nu fa greseala de a cumpara arctic! O sa-ti doresti sa o arunci pe geam...asa ca mine. Parca e combina de treierat asa urat face.

bflorian's Photo bflorian 15 Apr 2007

Zanussi si Indesit - sunt ieftine si meg bine. Nu lua no name ca eu m-am fript. Euroline = kkt

Tetea d'Omida's Photo Tetea d'Omida 15 Apr 2007

NU lua zanussi!
Pur si simplu NU RACESTE!
Valabil la orice tip....
Ia Arctic
Nu arata bine, plasticul se ingalbeneste in timp dar raceste zdravan, consuma putin si e eftin.
In definitiv nu pui frigiderul in studioul de inregistrari ca sa te doara capu cati decibeli scoate, si nici nu cred ca dormi cu el in camera...

cristi's Photo cristi 15 Apr 2007

hai ca l-ati zapacit pe bietul om :)

deci daca vrei frigider, ia Logan normal, daca vrei combina ia MCV :P Na ca v-am zis-o :D

Acum pe bune, sa nu iei Arctic, a luat un prieten de-al meu, raceste bine, e ok insa face zgomot destul de mare.

Eu iti recomand ceva de firma, Whirlpool.... si mergi in jos. Nu te arunca la ieftineli ca nu se merita. Cauta toate ofertele pe la Metro, Flanco....la toti, sigur ai sa gasesti ceva calumea. Cand ma duc si eu prin magazine ma uit si daca vad ceva interesant iti spun, daca nu o fi prea tarziu :)

bflorian's Photo bflorian 15 Apr 2007

Viu acu de la Cora. Are un Boch cu 11 jumate. Si un Gorenije la 10.5.

bertro's Photo bertro 16 Apr 2007

NU lua zanussi!
Pur si simplu NU RACESTE!

mi-am luat asta vara un zanussi (frigider, nu combina ca n-am unde s-o pun). dat 650 RON la altex.
RACESTE DE RUPE ! il tin la 1.5 (din 10), altfel mi se sparg dintii daca mananc/beau ceva tinut in el.
Congelatorul ingheata rapid si face zapada putina (doar o bruma, nu l-am curatat niciodata de 1 an de zile). Consuma foarte putin.

i-am recomandat modelul respectiv si unui amic si e foarte multumit si el.
ma felicit ca n-am ales vro panarama de arctic. Aratau fix ca ragalia de 20 de ani pe care tocmai o inlocuiam. si mai si costau vreo 10 mil.

Paulp's Photo Paulp 16 Apr 2007

Vezi ca au la Sellgros la oferta un Daewoo No frost ;)
10 bulioane.

ZALMOXIS's Photo ZALMOXIS 16 Apr 2007

Electrolux am luat si eu !Acum doua trei luni am dat 1400 la Car4..E fain ca are 2 compresoare ..Raceste beton !....

Laurentiu's Photo Laurentiu 16 Apr 2007

Da, dar asta e combina frigorifica. Combina nu gasesti sub 1000 ron.
Am luat un Gorenje de 1500 de ron acu cateva zile, cu 2 motoare, sunt multumit de el.
Inainte am avut un ARDO, care m-a tinut vreo 9 ani si ceva, racea la -21 de grade in congelator, in schimb plasticaraia din el s-a faramat toata, incluzand sertarele sparte, a cazut suportul de sticle (prea ingust pentru PET-uri).
Nu s-a stricat propriuzis, ci nu mai racea la frigider (spre deosebire de congelator, unde mergea bine), si, adaugand la defectele de mai sus si un pregnant miros de shit din el ce n-a iesit nici cu mama spalarilor (dreaku stie de la ce), nu m-am prea grabit sa-l repar.
Un frigider foarte bun ce il am e un ZIL de prin 74, merge foarte bine si acum si raceste ok. Daca mai astepti un an-doi, ti-l vand. :)

bion's Photo bion 16 Apr 2007

Am in dotare doua bucati combine cu doua motoare. Una bucata Gorenje si am fost f. incantat de el pana cand am luat un Samsugi <_< cool`n cool cu tehnologie nano silver(aia cica killereste microbii) no frost sufla aer racit in frigider si nu trebe decongelat . Nu are la vedere radiatoare totul e in o carcasa inox. Merge f. bine Gorenje care e f. silentios pare un tractor pe langa asiaticu`Consuma mai putin si frigiderul raceste mai bine nu are condens si este f. silentios. A fost insa mai scump cu vreo 3 bulioanechiar si fara sistemul pentru apa rece de baut dacat varu ` din Croatia.Am mai avut inainte niste nemtesti mai oldie f. rezistente dar aste doua, Gorenje si mai ales Samsung dau clasa.Si las but not least consuma curent electric rezonabil mai ales coreeanul

Cu stima bion

Mache's Photo Mache 16 Apr 2007

Arctic-ul e cumparat de turci si dau rasol. Nu mai este cum era. Piesele sunt proaste. Informatiile sunt de la un nene care a lucrat la ei, la reprezentanta lor si a plecat, dupa cumparare.

Luka's Photo Luka 17 Apr 2007

Acu 2 ani au luat ai mei un frigider Zanussi si l-au schimbat dupa 1 zi pt ca nu racea. Au luat in schimb un Arctic care merge excelent pana acum.
La zgomot nu ma pronunt ca e o chestie mai mult subiectiva si n-am termen de comparatie. Plus ca am lucruri mai bune de facut decat sa ascult frigiderul, mai bine pun o muzica :)