←  IT pentru to(n)ţi

Sinapse

»

Diverse Softuri Utile

bomicabomic's Photo bomicabomic 08 Nov 2011

Nu e bre gindac. E de la cacatu ala de VSI. Mi le-a facut system si ascuns. Problema e ca nu pot sa dezactivez hidden din proprietatile fiecarui folder.

Nitro001us's Photo Nitro001us 08 Nov 2011

Ce e ala VSI? Dezactiveaza prima data system si apoi h.

Scuze, da' așa stia telefonul...SVI in loc de VSI. Deci pina la coada cozii am dezactivat in view folders " ascundere fisiere sistem". Le vad. Le copiez in alta parte...dar cam atit. Pe unele le desfac. Pe altele nu pot nici sa le sterg. Am facut ce zic aia de la Microsoft dar ptr. XP ptr. 7 n-am găsit. Si nimic....ele au ca proprietati "ascunse" si nu pot debifa, chiar dacă eu sunt admin. După data si ora SVI-ul asta e facut pe pc-ul unui client. Si e facut cu adminul de acolo, cred. Nu-l regăsesc nicăieri in alte fisiere ...încerc sa-i dau la bot si nimic. iar cind mă fac eu admin îmi zice la folderele cărora nu pot sa le fac nimic, doar sa le vad ca exista, ca n-am drepturi.
Habar n-am, mai sap si in seara asta. Ca azi noapte m-a terminat.

Pai, fa clic dreapta pe folder, Properties->Security->Complex si fa-te proprietar pe ele. Si apoi mai incerci cu -h.

N-auzi bre ca nu mă lasa. Deci lucrurile stau ashea :
Folderul copiat de la client nu era ascuns. Am full acces. Fisierele care erau puse direct in radacina idem. Restul de foldere, ascunse ptr. ca erau considerate fisiere sistem. Eiii o parte din folderele astea dupa ce le-am dat view le vad si pot sa le manciocaresc, altele si exact ce-mi trebuie, adica un back-up la un leptoc nu vor nici moarte...

Tre sa sap sa văz ce-i cu SVI- ul asta pen'ca este facut in același timp cu folderul copiat de la client. Am mai găsit unul ascuns...dar nu merge.

Orice idee e salutata...

Ok, n-am pre priceput de prima data. Ca sa recapitulam: ai incercat sa devii owner la alea care-ti trebuie si nu te-a lasat?
Ca nu mai stiu ce sa-ti sugerez... Sorry.
LE. Cand vrei sa devii owner, bifezi sa-ti inlocuiasca pe subfoldere, etc.

mebe's Photo mebe 17 Feb 2012

DNT+ foloseste careva?
http://www.abine.com/dntdetail.php

Mache's Photo Mache 17 Feb 2012

NU. Ce face?

Link-ul postat de tine ma trimitea initial la e-mag, sectorul harduri. :d:

Nitro001us's Photo Nitro001us 17 Feb 2012

:)
Do not track.

Nitro001us's Photo Nitro001us 08 Jan 2013

Chirpiciu da softuri moka. Vechi, da cred ca inca isi pot face treaba.

adso's Photo adso 08 Jan 2013

multsam :) mi se acrise de gimp.

premiere pro to boot. HELL YEAH rock-star-smiley-face-emoticon-thumb1929

vv's Photo vv 08 Jan 2013

Ba, tu ai baut gaz? Ai un Photoshop CS3 cumparat si multumesti pentru o licenta de CS2?
Pana meah, daca vrei sa nu platesti taxa de depozitare (necesara pt. ridicarea fizica a DVD-ului) poti zice sa-ti trimit serial number-ul (Mac, Win, ce vrei) si iti downloadezi tu softul e.g. de pe FileHippo.

[l.e.] Ma rog, inteleg ca te bucura premiere & eventual alte soft-uri din CS2. Da' ai grija ca pana pe la CS4, Premiere a fost destul de trist, era mult in urma lu' Final Cut.
Oricum daca vrei sa-ti pui Photoshop, poci pentru ca sa-ti dau licenta de CS3.

adso's Photo adso 08 Jan 2013

acu', ca'l am pe 2, ma ofer sa platesc taxa de depozitare in bere :D

si premiere nu aveam oricum. mamaaa, ce mi-a lipsit.

Nitro001us's Photo Nitro001us 08 Jan 2013

Io am instalat Audition 3, care e mult peste ce e free acum.