←  IT pentru to(n)ţi

Sinapse

»

Program Transformare Pdf -word

Guest_madalina_* 16 Feb 2007

Pentru ca am de transcris niste texte mari din pdf in word pentru ca cineva a ratacit arhiva, aveti idee de un program ce trasforma pdfurile in worduri? Mai am textul si in corel, dar este curbe si nu il pot transcrie.

Ghinionul este ca am textul in Romana, germana, sarba, bulgara, rusa si maghiara si imi trebuie si fonturi sa recunoasca limbile atea. Daca nu se poate, macarin romana m-ar ajuta mult.

miki's Photo miki 16 Feb 2007

AbbyFine Reader! de la versiunea 6 ( parca) recunoaste si PDF!
Dar e o problema!
Pretul!

bertro's Photo bertro 16 Feb 2007

adobe acrobat (nu reader, ala mare) versiunea 8 standard si professional stie sa exporte PDF-urile in word. costa ceva bani, dar poti descarca trial de 1 luna, in care ai timp sa convertesti documentele respective daca e un "one-time job". http://www.adobe.com/downloads/

mai sunt si alte programele mai ieftine, dar scot calitate indoielnica, mai ales la PDF-uri complexe. crede-ma ca le-am incercat mai pe toate.
PS: daca PDF-ul a fost scanat si nu scris, deci daca e de fapt o colectie de imagini, acrobat-ul (si nici un covertor PDF-DOC) nu te poate ajuta, DOC-ul rezultat va fi tot o colectie de poze. La faza asta doar OCR cu Abby te-ar salva.

hyde's Photo hyde 16 Feb 2007

ighem cu bertro....tocmai am facut o treaba cu adobe pe un fisier de 15 pagini si merge bine.

Guest_madalina_* 17 Feb 2007

N-a fost scanat, a fost un corel 12, transformat in curbe, apoi exportat pdf.

MBZ's Photo MBZ 17 Feb 2007

N-a fost scanat, a fost un corel 12, transformat in curbe, apoi exportat pdf.

il importi napoi in corel cu filtru pdf sau in ilustrator si vei avea document editabil