←  Cu Doru prin ţară

Sinapse

»

Pensiune In Bucovina Sau Alte Zone Putin A...

Guest_madalina_* 27 Sep 2006

Caut si eu o viluta cu 10 locuri, de preferat prin Bucovina sau in orice alta zona din tara cat mai putin aglomerata, undeva mia retrasa, nu in mijlocul orasului sau al statiunii turistice, unde sa nu fie prezenti proprietarii, dar sa avem ce sa facem si in afara pensiunii, sa nu stam cateva zile numia sa mancam, sa bem si sa jucam carti.

Excluse valea Prahovei si zona Bran-Moeciu. Eu vreau pentru Revelion, asa ca e important si sa se poata ajunge acolo cu masina...

LE nu-mi spuneti, va rog, pensiuni-vile.ro sau alte siteuri ca nu am timp sa ajung inainte de revelion sa vad daca pensiunea/viluta corespunde descrierii de pe net si sa ma trezsc pe 31.12 ca nu am unde face revelionul. Spuneti-mi de locuri de prin tara pe unde ati fost.

Guest_madalina_* 28 Sep 2006

chiar nu se mai plimba nimeni prin tarisoara noastra scumpa si draga?

Dacicuss's Photo Dacicuss 28 Sep 2006

io, da' pe pensiunea in care am stat in Vama, nu ti-o pot recomanda ca nu indeplineste conditiile domniei tale...

musai in Bucovina? E aproape si Sighetul, ca am io goanga cu o pensiune unde am stat si m-a lasat masca, durere...aia indeplineste tot, proprietarii nu-s acolo, sus camerele, jos restaurantul rustic, potol de te rupe, alea alea...
Ca sa nu mai zic ca la budã aveau hartie Zewa, d-aia scumpa, ceea ce inca n-am vazut niciunde in tara la hotel/motel/pensiune :jumpy:

Guest_asarban_* 28 Sep 2006

1

Dacicuss's Photo Dacicuss 28 Sep 2006

Casa Iurca de Cãlinesti, in Sighet e chiar lipita de casa memoriala Elie Wiesel, daca asta conteaza sau nu pentru unii.
Pentru team building io as alege, ai si ce vizita, Memorialul, Sapinta, etc
Personalul cel mai amabil pe care l-am intalnit cat am umblat prin tara asta. Esti ca-n familie.
Bucataria, fantastica! Potol la greu. Si-ti cam da tot timpul ceva din partea casei, mai o horincã, un apetizer, ceva.
Plus ca e singurul loc unde la amiazã, cand am vrut sa comand si felul doi, m-a refuzat chelnerul cu "ma scuzati, ati mai mancat la noi? Nu?!? Pai va rog sa-mi permiteti sa va sugerez sa nu comandati si felul doi pana nu vedeti portiile, ca e pacat de banii dvs. Va aduc gulashu' si daca mai puteti, comandati si felul doi. Daca nu, faceti o plimbare, va intoarceti, etc..." :jumpy: baaa, si ciorba nu era in farfurii, era cate un castron la fiecare, asa mai mic, sa mor io!

Dacicuss's Photo Dacicuss 29 Sep 2006

ce Fulga sunt, ca aveam acasa poze de acolo...daca cumva nu uit, le pun de acasa...totul e sa nu uit, ca-n uichend neuronul meu e free Willy!

Guest_madalina_* 29 Sep 2006

Din pacate a fost respinsa pensiunea din motive de camere pentru nefumatori...

Asa ca daca aveti alte idei, va ascult.

Zone preferate: Bucovina, Maramures, Apuseni

Dacicuss's Photo Dacicuss 29 Sep 2006

hmm, multe din pensiunile de genul asta sunt construite din lemn sau parter zidarie si etaj din lemn....sanse mari ori sa va lasati de fumat ori sa fiti respinsi...ori va vedem la tv alergand pe langa pompieri...
La Iurca, camerele sunt sus, la parter barul, restaurantul. Io nici cand fumam in draci nu-mi afumam camera unde dormeam. Jos se poate fuma si narghilea de aveti, nu-i bai...oricum camerele, mai ales pentru ce vreti voi, o sa le folositi pentru dormit...ma rog, si altceva dar care iar nu implica fumat in timp ce...

kaspersky's Photo kaspersky 29 Sep 2006

hmmm, da' dupa parca tot ar merge o tigara... <_<

Guest_alex275_* 29 Sep 2006

Hmmmm.....
Tu nu stii ce bine se pozitioneaza scrumiera pe spatele subiectului? :)

Guest_madalina_* 29 Sep 2006

hei! Vreau informatii despre pensiuni, nu despre pozitii!

bomicabomic's Photo bomicabomic 29 Sep 2006

http://www.turismrur...a_verde_4_albac
Peisajul super, mincare buna, cazare cam scumpuleanu...naspa e ca n-aveti ce face, mai ales dupa Revelion, doar sa mergeti la ski.

Iulian's Photo Iulian 06 Sep 2017

dadui o raita ( aproape 1 sapt) in Ro pentru intalnirea de 30 de ani de la absolvirea liceului. Bucovina e inca frumoasa, s-a construit mult... drumurile cam najpa ( mai ales ceel de acces catre pensiunile mai departe de DN17 dar si cam tot ce e dupa Roman spre Falticeni-Gura Humorului), mancare cam STAS ( dupe reglementatia vlaha) dar OK si restul fain... 

cand om reusi sa facem drumuri OK la minunatia asta de tzara?!!!

IRONICK's Photo IRONICK 06 Sep 2017

curand, nu

hyde's Photo hyde 06 Sep 2017

Daca tu te plangi eu ce plm sa mai zic? To carpeli, au o centura de 12km inceputa de 10 ani si terminata 80% de vreo 5 si nu se misca nimic.
In rest, caut sa emigrez, mulțumesc de întrebare.