←  Zice lumea că-s beţiv, eu doar beau intempestiv

Sinapse

»

Metode Anti-betie

blondiasi's Photo blondiasi 10 Dec 2006

Poate ai facut ceva "genoflexiuni" si nu-ti mai aduci aminte...?

silviu, azi m-am intalnit in lift cu vecinii si nu mi-au aruncat priviri dubioase, asa ca presupun ca am avut o conduita corespunzatoare az'noapte :)

la rusi e mare problema nu numai cu consumul de alcool, ci si calitatea acestuia - se estimeaza ca aprox. 50.000 de rusi mor anual numai din cauza produselor spirtoase contrafacute. desigur, cand unui popor nu ii mai ajung resursele proprii de alcool si mai importa inca pe atat de la tarile vecine, devine o problema sa iti mentii cetatenii in viata.
si totusi alcoolul la ei e un mod de viata. acum 20 de ani cand Gorbacev a initiat o campanie anti-vodka, moscovitii ( si nu numai ) si-au intors gurile catre produsele de pe piata neagra ( si stim ce s-a intamplat in SUA ca urmare a prohibitiei dintre '20 si '33) . lucru care s-a repetat si in 2000 cand Putin a marit enorm taxele la vodka si a interzis consumul de bere in public. se pare ca nimic din toate astea nu ii va opri pe rusi sa bea.

Guest_alex275_* 11 Dec 2006

Lumeeeeeeeeeeeeeee! S-a trezit Dacu fratilor! :jumpy:
Dupa cata cinste si-a facut ca si-a luat tractor, nici de macerare nu mai e nevoie. Doar te ratoiesti la el nitel, sa-l faci sa transpire si gata licoarea bahica! Da navala prin toti porii.

Da, stiu:

asa, de la distance am macar privilegiul sa neg, banditeste.

:d:

crintea49's Photo crintea49 20 Feb 2007

cea mai sigura metoda antibetie este sa nu bei!!!!!

Marius's Photo Marius 20 Feb 2007

ete na ...de ce sa nu bei? ...unde-i farmecu? :d:

crintea49's Photo crintea49 20 Feb 2007

la cluj.

Marius's Photo Marius 20 Feb 2007

la cluj sa bei tu atunci ...astia mai fraieri prefera in gura :d:

jinx's Photo jinx 20 Feb 2007

Daca va ajuta cu ceva, am eu un Excel cu planificarea betiei :d:
Tre sa-ti treci varsta si kilogramele (chiar si alea in exces), ora la care incepi sa bei, si ai o gramada de optiuni de beuturi...
Asa poti sa vezi cu precizie la ce ora o sa fii ranga de beat :d:
In cazul in care vrei sa eviti treaba asta, ai ca element ajutator "tactical throw up" :complice:

PS Singura problema e ca e tabelul e in suedeza :of:

Guest_alex275_* 20 Feb 2007

:lol:
O nimica toata.