←  Cu Doru prin ţară

Sinapse

»

Sinaia

silviu's Photo silviu 21 Nov 2006

Va foarte multumesc! :)

cristianco's Photo cristianco 22 Nov 2006

Tragi masina in parcare, te dai jos si cauti din ochi pe nenea ala-n negru de taie biletul de parcare si-l intrebi. Stie ala, e mai tare ca orice GPS.

Sau nu tragi masina in parcare, mergi inainte pana dai de o intersectie in V, in fata ta avand restaurantul Capra Neagra. Urci pe strada din stanga (lasi restaurantul in dreapta), spre statia de telecabina (pe care o vei vedea tot in dreapta), si la vreo 300 m de la restaurant intri in parcarea hotelului Bradul, care are in fata partia Bradul.

silviu's Photo silviu 24 Nov 2006

Multumesc, Cristian :)
La ora la care postasei tu deja eram pe drum :) ...Intradevar aia era intersectia de care spui tu. Am urcat din prostie pe acolo si am ajuns chiar in parcare la "bradul".
Mancarea, asa cum mi-am inchipuit, era multa, cosistenta si nesanatoasa. Am fost inspirat si mi-am luat papa de acasa. Cand am ajuns am scos tot din minibar si mi-am pus haleala la rece. Singurele chestii care le-am mancat de la ei au fost salatele de cruditati.

Pedro's Photo Pedro 05 Dec 2006

Cam asa mai e la cota 1400

Bineanteles ca nu mi-a placut!

Attached Thumbnails

• IMAG0009.JPG
  • IMAG0012.JPG
  • IMAG0019.JPG

cristianco's Photo cristianco 06 Dec 2006

Anu' trecut de 1 decembrie schiam pe Carp... Anul asta vad ca pauza, nici macar urme de zapada nu sunt. Da' sa speram ca vineeeee

maddan's Photo maddan 31 Mar 2008

Apropo, cine vrea cazare FOARTE BUNA in Sinaia, sa mearga frumusel catre Cumpatu, si acolo sa urce spre Marmote (cine stie cunoaste).
In spatele terasei la Marmote se afla mini-hotelul Piatra Soimului.

O camera cu pat matrimonial costa 160 de ron, este dotata cu absolut tot ce-i trebuie, modern, curat, incalzire in pardoseala, locatia este foarte linistita, o placere.

Si restaurantul este bun, recomand cu caldura orice ciorba si pastrama de berbecut. Portiile cu mancare gatita sunt insa medii spre mici fata de standardele obisnuite.

laur's Photo laur 19 Jan 2016

Imi recomanda cineva o cazare la Sinaia? Ideal ar fi ceva rustic, intim, mic (cu putine camere), in zona fara trafic, si la cca 100 lei/noapte. Daca are importanta, perioada ar fi de pe 6-7 pina pe 11-12 februarie. Multam anticipat.

Tetea d'Omida's Photo Tetea d'Omida 19 Jan 2016

verule..daca gasesti zi-mi si mie! Dat fiind ca e zapada, au sarit "preturiliiii nebuniliiii"

Daca pana sa ninga gaseai cu 80 pe noapte cazare superok, acu daca te mai atingi cu 200!

Iulian's Photo Iulian 19 Jan 2016

Deh, iarna nu e ca vara...

vovo's Photo vovo 19 Jan 2016

Pensiunea Ana Maria, langa Hotel International, intrebati de preturi, nu mai stiu acuma exact...

adso's Photo adso 19 Jan 2016

hotel international e ala mai in spate, la iesirea spre poiana tapului, pe stanga cum te duci spre nord?

LE: o lae, confund cu orizont in predeal.

TataBobu's Photo TataBobu 19 Jan 2016

Ai ghicit cu "pe stanga cand te duci spre nord", da-i mai la intrare.