←  Cu Doru prin ţară

Sinapse

»

Excursii De O Zi - Cel Mult Un Weekend

IRONICK's Photo IRONICK 24 May 2016

nu, ca n-are doi de zz

TataBobu's Photo TataBobu 24 May 2016

Ala cu doi de z din Drumul Taberei s-a inchis ca era prea aproape de-o biserica. Cum care biserica? Aia care s-a construit 20 de ani dupa ce s-a deschis terrasa Grizzly.

Marius's Photo Marius 26 May 2016

secsu'n Hunedoara rulez :visator:

bflorian's Photo bflorian 26 May 2016

secsu'n Hunedoara rulez :visator:

Asta explica de ce se grabeste lumea sa plece de la sirvici. Asta putem intelege si noi..

Iulian's Photo Iulian 26 May 2016

voriaia sa zici: putem intelege si noi chiar la varsta noastra... :d:

Nitro001us's Photo Nitro001us 26 May 2016

Ma, mai ales la varsta noastra. 😀

Dacicuss's Photo Dacicuss 21 Feb 2017

nu stiam unde sa le arunc; sunt din primavara trecuta. Ca tot mi-au pomenit doi de pe acilea de locatie, e Parcul Dendrologic din Simeria. Iubesc locatia asta, e locul copilariei mele, ca simerian:

DSC_0184.JPG DSC_0183.JPG DSC_0187.JPG DSC_0194.JPG DSC_0195.JPG DSC_0197.JPG DSC_0196.JPG DSC_0198.JPG DSC_0199.JPG DSC_0200.JPG DSC_0200.JPG DSC_0201.JPG DSC_0202.JPG DSC_0203.JPG DSC_0206.JPG DSC_0207.JPG DSC_0208.JPG DSC_0209.JPG DSC_0210.JPG main1.JPG

TataBobu's Photo TataBobu 15 May 2017

Inafara de cetate si parcul dendrologic, ce ar mai fi de vazut prin Alba Iulia? Ma bate un gand pentru weekendul ala mare, 1-4 iunie.

vv's Photo vv 16 May 2017

Câlnic
Cheile Râmețului (și mai încolo, cascada Vânătările Ponorului)

mai poți merge la Râpa Roșie (lângă Sebeș; chiar, la o adică poți trece câteva minute și prin centrul Sebeș-ului, nu e urât).

ce ati mai incercat p-aici p-aproape de Buc.? ..la maxim 3 ore de condus asa.. adica de plecat sambata si intors duminica..

Nu e la 3 ore (sunt 4 si ceva pana acolo), daț merita sa bagati o geana pe la Cincșor

Dacicuss's Photo Dacicuss 16 May 2017

Inafara de cetate si parcul dendrologic, ce ar mai fi de vazut prin Alba Iulia? Ma bate un gand pentru weekendul ala mare, 1-4 iunie.

cetate da, in AB. Parc dendrologic? Pe la Regia ai urcat vreodata? Corvinestii?

io de-as avea asa, de-un uikend in zona, as incerca ceva ce nu-i la indemana turistului de masa, nici localnic: cazare la Mada, vazut Cheile Madei, program de vizitat cetatile si muntii cu gipu', asa de fo 2 zile minim.

Uratule! Bobu vorbea de gloriosul judet AB. Cine vrea sa calce in HD, de bunavoie si nesilit de nimeni? Si pe deasupra, fara sa primeasca vreo palinca de pruna, chiar si asa contrafacuta cum o faceti voi acolo.

bflorian's Photo bflorian 16 May 2017

nu stiam unde sa le arunc; sunt din primavara trecuta. Ca tot mi-au pomenit doi de pe acilea de locatie, e Parcul Dendrologic din Simeria. Iubesc locatia asta....

... evident. E cu gagici blonde...

Dacicuss's Photo Dacicuss 16 May 2017

pe veve il ignor.... (dar imi rezerv dreptul de a-l blestema)

mai Doc, in afara de frantuzoaica mea, io nu rezonez cu blondele....si nici cu mararul!

ehm...stiam io o roscata... :visator: